UŞAK HABERLERİ

MHP Uşak İl Başkanlığından “Doğu Türkistan” Açıklaması

IHA
01.07.2015 - 03:08Son Güncelleme :

MHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KURT'UN DOĞU TÜRKİSTAN İLE İLGİLİ YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

IHA

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Uşak İl Başkanı Av. Ali Kurt Doğu Türkistan’da yaşanan katliam ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu.
Milliyetçi Hareket Partisi) Uşak İl Başkanı Av. Ali Kurt yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “On bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın maddi manevi huzurla dolu günlerini yaşamaya çalıyoruz. Ülkemizde komşularımızda ve dünyada gerçekleşen bazı gelişmelerin gölgesinde geçen bu Ramazan Ayında bazı gerçekleri ve görmezden gelinenleri sizlerle paylaşmak arzusundayım. Ülkemiz içerisinde bugün şucu bucu diye yapılan ayrıştırma ne yazık ki üniter devlet yapımıza kast edecek düzeylere ulaşmaya doğru yol almaktadır. Komşu sınırlarımızda da durum farklı değildir. Hemen yanı başımızda bir ülkenin kökenlerinin değişmesini demografik yapısının altüst edilmeye çalışılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca Türk ve İslam sancağını dalgalandırmış ve dalgalandırmaya da devam edecektir. Bu bir iktidar hükümet meselesinden çok köklü Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü devlet yapısından kaynaklanmaktadır. Bugünlerde Doğu Türkistan da yaşanan vahşete tüm gönüldaşlarımız şahittir. Ne yazık ki Kobani, Pkk söylemleri ile gündemimiz sanal olarak işgal edilmekte ve soydaşlarımızın katliamı göz ardı edilmektedir. Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Başbakan Yardımcılığı dönemde Türkistan’a resmi ziyaretlerde bulunup konuyu Dünya kamuoyuna nasıl taşımış ise bugün iktidar sahipleri de Türklük için aynı hassasiyeti göstermelidir. Soydaşlarımız katledilmektedir. 22 Haziranda 28 Uygur Türkü Kaşgar’da acımasızca katledildi. Tek suçları Türk olmak olarak dinine ve geçmişine bağlı kardeşlerimizin bu katliamına hiç bir insan hakları örgütünden hiç bir özgürlük ve demokrasi aşığı olduğunu söyleyen kurumdan, hiç bir mazlumun yanında olduğunu söyleyen oluşumdan bir tepki ve açıklama gelmedi. Sebebi ise öldürülenlerin katledilenlerin TÜRK olması idi. Rabia işareti ile sokaklara dökülenleri Uşak Hükumet Konağı önünde destek mitingi düzenleyenleri maalesef sahada göremiyoruz. Mübarek Ramazan Ayının hürmetine kardeşlerimize dua edelim. Her platformda gücümüz yettiğince savunalım ve hatırlatalım. Unutmayalım ki bu saldırılar, sınırlarımızdaki kargaşaya sebep olanlar haçlı zihniyetinin bir sonucudur. Hilalin ışığının haçlı gölgesinde kalmaması ve daima parlaması için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Müslüman Türk’ün ahının yerde kalmamasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden MHP Uşak İl Başkanlığından “Doğu Türkistan” Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 03 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Uşak İl Başkanlığından “Doğu Türkistan” Açıklaması haberi güncellenecektir.

UŞAK İLÇELERİ
UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı