UŞAK HABERLERİ

MHP Uşak İl Başkanı Ali Kurt, Gündemi Değerlendirdi

IHA
09.07.2015 - 12:41Son Güncelleme :

MHP Uşak İl Başkanı Ali Kurt'ın nasın açıklaması

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Uşak İl Başkanı Ali Kurt yaptığı basın açıklamasında AK Partili yöneticilere eleştirilerde bulunurken, TRT’nin yayından kaldırdığı Milat dizisine de gönderme bulundu.
Ali Kurt yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Seçim sürecinin başladığı ve bundan tam dört ay önce Uşak’lının Uşak’lıyım ben diye kendini tanıtan bir vekil adayı ile karşılaşmıştık. Siyasi ahlakımız ve 46 yıllık davamız gereği, seçim döneminde bu şahıs ve kullandığı devlet imkanları ile ilgili sabır ile sonucu bekleme yönünde hareket etmiştik. Hatta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan saygısızlık ve meydan okumaları da milletimizin takdirine bırakmıştık. Ancak bugün görünen köy kılavuz istemiyor ve güneş de balçık ile sıvanmayacak durumdadır. Bölüm başı aldığımız duyumlara göre 750.000 TL gibi bir parayı her hafta TRT’den tahsil eden bir görüşün, projesi gerçekleşmeyince çekip gitmesi kadar doğal bir şey olamaz. Bugün öğreniyoruz ki Uşak’ı tanıtmak adına da tüm AKP teşkilatının arkasında durduğu Eyüp Bey’in dizisi yayından kaldırılmıştır.
Partiler seçim dönemlerinde kendi imkanlarını ve Devlet’ten aldıkları siyasi faaliyet ile ilgili kaynaklarını kullanırlar. Peki bu başarısız ve sadece seçim yatırımı için yapılan ve hepimizin cebinden katkı payı altında alınan miktarlardaki tüyü bitmemiş yetim hakkını nasıl ödemeyi düşündüklerini AKP Uşak il teşkilatına sormak isteriz. Popülist yaklaşımlar ile sadece seçim dönemi israf edilen bu kaynaklar Uşak’ın gelişmesi yada ülkemizin gelişmesi için kullanılamaz mıydı? İşte sonuç ortada harç bitti yapı paydos. Aynı siyasi görüş bugün Ülke hakkında yapılan değerlendirmelerde görüş bildirmekte ve bu tarz yanlışlıkları kolayca yapabilmektedir. Çok sıkışınca da biz de yanılmışız kusura bakmayın demeyi de maalesef alışkanlık haline getirmişlerdir. Biz milletimizin her dediğine kulak verir ancak asla kulağımızı kaptırmayız.
Bizim hata yapacak yada hatası sonucu terk edebileceğimiz bir vatanımız yoktur. Biz Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı ve bu coğrafyaya gönülden bağlanmış ülkücüler olarak her daim Türk milletinin yılmaz bekçisi ve geleneklerinin savunucusu olmaya devam edeceğiz. Dolayısı ile hata yapma lüksümüz bulunmamaktadır. İlimizde yapılan siyasete baktığımızda sorun yok, biz iyiyiz, şunu yapacağız bunu yapacağı şeklinde açıklamalara sık sık rastlamaktayız. Yerel yönetimler seçildikten sonra partilerinin görüşlerinden ziyade iş yapmalı ama bu işi yapıyoruz diye de reklamlara boğulmamalıdır. Amaç Uşak Halkına hizmet ise bu noktada herkes tüm vekiller görev almalı ve beraberce çalışmalıdır. Aksi taktirde bölünme ve ayrışma kaçınılmaz olacaktır.
Aslında Çözüm Süreci denilen uydurma süreç de Milat gibi tutmayacak bir dayatma projeden başka bir şey değildir.. Hatta Proje bile değil, bölünme ayrışma ve çözülme sürecinden başka bir şey değildir. Bugün Çözüm süreci devam etmeli diyen herhangi bir parti yöneticisine halkımızın sadece nedir bu süreç diye sorması ve cevabını alamaması zaten böyle bir şey olmadığının en basit kanıtıdır.
Hangi etnik kökenden olursa olsun vatandaşlarımız anayasa da ayrılmamış/ayrıştırılmamış ve azınlık olarak tanımlamıştır. Azınlık oluşturmak üzere yapılacak bir çözülme sürecine Milliyetçi Hareket Partisi sonuna kadar karşıdır. 7 Haziran seçimi sonrası oluşturulmaya çalışılan algıya aklı selim milletimizin karnı toktur. Artık projeler konuşmalı içi boş vaatler ve ne olduğu belirsiz fikirler ortadan kalkmalıdır. Bizim ilimizde siyaset yapan tüm diğer siyasi partilere tavsiyemiz olmayan çözülme sürecinin arkasından gitmemeleridir. Tıpkı milat dizisi gibi miladı hemen dolacak boş projeler ile ülke gündemi meşgul edilmemeli, gerçek gündemlere yoğunlaşmalıdır. Bir başka ifade ile 10 yıldır Sivaslı yolu bitmemişken, duble yol yapıyoruz otoban yapıyoruz, şöyle yatırım yaptık böyle yatırım yaptık hikayeleri abesle iştigal ve inandırıcılığını artık yitirmiştir. Artık miladı dolan görüşlerin rafa kalkması ve hesap vermesi kaçınılmaz bir hal almıştır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden MHP Uşak İl Başkanı Ali Kurt, Gündemi Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Uşak İl Başkanı Ali Kurt, Gündemi Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  13:22
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  18:52
 • Yatsı
  20:08
Sayfa Başı