SİNOP HABERLERİ

MHP Türkeli İlçe Başkanı Yıldırım:

AA / Yunus Celal
25.02.2016 - 13:38Son Güncelleme :

- "Bizim ihtiyaç duyduğumuz şey yeni bir MHP ya da yeni bir genel başkan değil, seçmene daha sağlıklı hangi metotlarla ulaşabiliriz, bunun sorgusunu yapmaktır"

AA / Yunus Celal

SİNOP (AA) - MHP Türkeli İlçe Başkanı Murat Yıldırım, "Bizim ihtiyaç duyduğumuz şey yeni bir MHP ya da yeni bir genel başkan değil, seçmene daha sağlıklı hangi metotlarla ulaşabiliriz, bunun sorgusunu yapmaktır" dedi.

Yıldırım, partisinin ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, ülkenin geçtiği bu zor süreçte parti içi karışılık yaratılmaması için herkesin sağduyu ile hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Partilerinde olası bir olağanüstü kurultay yapılması halinde Genel Başkan Bahçeli dışında seçilecek genel başkana teşkilat olarak sadık kalmayacaklarını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Ülküdaşlarımız elini vicdanına koyarak düşünmeli. Ülkemiz ateş çemberindeyken, her gün onlarca şehit haberlerinin geldiği bu günlerde milletimizin en çok ihtiyaç duyduğu dava olan MHP'nin kendi iç çekişmeleriyle uğraşması ne kadar doğrudur? Buradaki asıl amaç üzüm yemek mi yoksa bağcıyı dövmek midir? Olağanüstü kongre için imza toplamak, liderlik sorunu varmış gibi göstermek kime veya neye hizmet etmektir? Eğer varsa düzeltilecek, tamir edilecek ve reforma tabi tutulacak hususlar, yeri ve zamanı geldiğinde yapılacaktır. Partimize, teşkilatımıza ve mensuplarımıza karşı itibarsızlaştırmaya yönelik maksatlı husumet söylemleri tekrar gözden geçirilmelidir. Bizim ihtiyaç duyduğumuz şey yeni bir MHP yada yeni bir genel başkan değil, seçmene daha sağlıklı hangi metotlarla ulaşabiliriz, bunun sorgusunu yapmaktır."

Yıldırım, partisinin Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir'e yönelik eleştirilerde bulunarak, Demir'in yaptığı açıklamalarla yangına benzin döktüğünü savundu.

Demir'in açıklamalarının kendilerini üzdüğünü anlatan Yıldırım, "Bu konuların kendi içimizde kalmayarak gün yüzüne çıkarılması hem davaya zarar verir hem de ülkücü hareketi itibarsızlaştırır. Bu yanlışlara devam ederek, eleştirisel yaklaşımlarda ısrar eden ve bunları kamuoyu önünde paylaşarak davaya hizmet ettiğini zannedenler unutmasınlar ki sayın genel başkanımız ve teşkilatımızı itibarsızlaştırmak, kapatılması zor yaralar açmaktadır" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden MHP Türkeli İlçe Başkanı Yıldırım: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Türkeli İlçe Başkanı Yıldırım: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı