KAYSERİ HABERLERİ

MHP Talas İlçe Başkanı Mehmet Akbulut:

IHA
14.10.2015 - 12:20Son Güncelleme :

MHP TALAS İLÇE BAŞKANI MEHMET AKBULUT

IHA

MHP Talas İlçe Başkanı Mehmet Akbulut, yaptığı açıklamasında, "Türk Milletini, Milliyetçi Hareket Partisine güç ve omuz vermeye, ortaya koyduğu iradeye destek olmaya davet ediyoruz. 1 Kasım Seçimlerinin Talasımız, Kayserimiz ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.
MHP Talas İlçe Başkanı Mehmet Akbulut, “Sen, Bilirsin Türkiye” sloganı ve “Tek Başına İktidar” hedefi ile çıktığımız 1 Kasım 2015 seçimlerinin Ülkemize; Kayserimize ve Talasımıza hayırlı olmasını, seçim sürecinin kazasız belasız geçmesini ve seçim sonuçlarının Milletimiz adına en iyisinin çıkmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum" diyerek, "3 Ekim 2015 Cumartesi günü Genel Başkanımız Ankara’da Milliyetçi Hareket Partisinin seçim beyannamesini açıklamıştır. Ülkemizin geleceği açısından 1 Kasım seçimleri büyük önem arz etmektedir. Türk düşmanlarıyla kol kola gezenler, saraylarda ağırlayanlar, çadır mahkemelerde barış imzalayanlar, Türk’e sövenlerle türkü söyleyenler yine bu seçim öncesi MHP’yi hedef seçmişlerdir. İktidarları boyunca Türk düşmanlığı yapıp, Türk kelimesine dahi katlamayıp gördükleri yerden kaldıranlar, çıkaranlar, Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar şimdilerde rol değiştirip, soyisim transferleriyle Türk Milliyetçisi gözükmeye çalışmaktadırlar. Uğruna can verdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu topraklarda yaşayan Türk Milletinin gideceği başka toprak parçası yoktur. Bu coğrafya sonsuza kadar Türk kalacaktır. Bunu değiştiremeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Kürt açılımı altında terör örgütü ile pazarlık masasına oturanları ve terörle mücadele etmeyip müzakere edenleri Türk Milletinin asil evlatları ve Türk Tarihi asla unutmayacaktır" şeklinde konuştu.
Akbulut, "7 Haziran seçimlerinde Türk Milleti tek başına iktidara son vermiştir. Milletimiz diktatörlüğe, kanun tanımazlığa, hırsızlığa ve vurguna dur demiştir. Seçimlerden sonra CHP ile AKP koalisyon görüşmelerine başladığını açıklamış ve Milletimizi oyalamıştır. CHP ile AKP koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlandığını açıklamasından sonra Milliyetçi Hareket Partisi bırakın taşın altına elini koymayı gövdemizi koyarız diyerek Ülkemizin içinde bulunduğu belirsizlikten kurtarmak için yoğun çaba harcamıştır. Siyasi İkbal kaygısı olan ve aklında erken seçimden başka bir şey düşünmeyen AKP, ne bakanlıkta ne koltukta nede siyasi rantta gözü olmayan sadece ülkemizin geleceğini düşünen Milliyetçi Hareket Partisi ile koalisyon olmak istememiş ve erken seçimi işaret etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisini koalisyon kurmak için yapılan toplantıda 4 şart sunmuştur. 4 madde evet; din için, devlet için, millet için, albayrak için." ifadesinde bulunarak açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
"Anayasanın ilk dört maddesi değiştirilemez. Cumhurbaşkanı anayasal sınırlarına çekilsin. Yolsuzluk dosyaları açılsın. Terörle müzakere değil, mücadele edilsin.
Milliyetçi Hareket Partisi, bu şartların kabulü halinde koalisyon protokolünün dahi hazır olduğunu söylemiştir. HDP’nin imralı ve kandilide katarak hazırladıkları ve üniter devlet yapımızı dinamitlemeyi hedefleyen Dolmabahçe Mutabakatının 10 maddesine evet diyen AKP; içerisinde ne şahsi ne de parti menfaati bulunmayan bu şartları ağır bulunmuş ve kabul etmemiştir. Hiçbir zaman koalisyon kurma düşüncesi olmayan Cumhurbaşkanı görünümlü Erdoğan ve Başbakanlık memuru Davutoğlu, çeşitli bahaneler ile MHP’yi karalama kampanyasına çıkmıştır. Kişisel menfaatleri ülke menfaatlerini aşmış ve erken seçimi tek yol olarak görmüşlerdir.
Ülkemizin bulunduğu bu durumda, MHP cesaretiyle, ilkeli tutumuyla çelik siyasi tavrıyla buradadır. MHP huzurlu gelecek, milli, ahlaklı yönetim vaadiyle milletimizin huzurundadır. Biz bu aziz vatanı ağırlıklarından kurtarmaya talibiz. Bu ülkeyi arsızın, hırsızın, uğursuzun elinden kurtarmaya talibiz. Milliyetçi Ülkücü Hareket; Adalette, demokraside, güvenlikte, kardeşlikte, itibarda, ekonomide ortaya çıkan fiyaskoları yok edecek Türkiye’yi içinde bulunduğu kısır döngüden kurtaracak ve refah içinde bir toplum inşa edecektir.
Türk Milletini, Milliyetçi Hareket Partisine güç ve omuz vermeye, ortaya koyduğu iradeye destek olmaya davet ediyoruz. 1 Kasım Seçimlerinin Talasımız, Kayserimiz ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden MHP Talas İlçe Başkanı Mehmet Akbulut: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Talas İlçe Başkanı Mehmet Akbulut: haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  14 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:39
  • Öğle
   12:35
  • İkindi
   15:43
  • Akşam
   18:10
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı