Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP, statta kongre yapacak

  Hürriyet Haber
  16 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 16 Şubat 2000 - 00:01

  MHP, Sonbahar'da öngördüğü seçimli Büyük Genel Kurulu'nu, yasal bir engel çıkmazsa 19 Mayıs Stadyumu'nda gerçekleştirecek.

  Büyük Kongre, önceki gün Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında toplanan Başkanlık Divanı'nda ele alındı. Bazı üyeler, ‘‘Artık, iktidar partisi MHP kapalı salonlara sığmıyor. MHP'nin tek başına iktidara yürüyüşünün kilometre taşı olacak Büyük Kongre'yi 19 Mayıs Stadyumu'nda gerçekleştirelim’’ diye önerdi.

  Birçok üye de, ‘Stadyumda kongre’ önerisine destek çıkınca, Bahçeli de, buna göre hazırlık yapılmasını, yasal bir engel olup olmadığının araştırılması talimatını verdi. Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, bu konudaki çalışmaları organize ederek, önümezdeki hafta yapılacak Başkanlık Divanı'na bir görüş sunacak.

  MHP'de büyük kongreye kadar önce ilçe, sonra da il kongreleri ile tüm parti üyelikleri de yenilenecek.

  Meclis'te seri cep hırsızlığı

  TBMM'de art arda yaşanan cep telefonu hırsızlığı, Meclis Emniyeti'ni harekete geçirdi. En son olay, dün YÖK Komisyonu toplantısından hemen sonra yaşandı ve komisyon üyesi DSP'li Masum Türker'in telefonu toplantı salonundan çalındı. Türker, dünkü basın açıklamasından sonra, şarja taktığı telefonunun yerinde olmadığını gördü. Türker, olayı TBMM İdari Amiri DSP'li Hakan Tartan'a iletti. Tartan, kendisininki de dahil olmak üzere çok sayıda cep telefonunun çalındığını, emniyetin bu olayın üzerine gittiğini belirtti. Tartan, 2 kez telefonunun çalındığını, son olayın da TBMM Başkanlık Divanı toplantı salonunda yaşandığını bildirdi.

  Benzer bir olay MHP Milletvekili Seydi Karakuş'un başına geldi. Karakuş, önceki gün Kavaklıdere Karakolu'na başvurarak, odasında bulunan cep telefonunun çalındığını bildirdi. Daha önce de DSP Milletvekili Yekta Açıkgöz'ün telefonu, TBMM Lojmanları'ndaki restoranda çalınmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı