ERZURUM HABERLERİ

MHP Olur İlçe Teşkilatı Başkanı Hamdi Akın’ın Kapanan Yola Tepkisi

IHA
26.07.2015 - 09:23Son Güncelleme :

KAPANAN YOLDAN FOTOĞRAF (FOTOĞRAF HAMDİ AKIN'A AİT)

IHA

MHP Olur İlçe Teşkilatı Başkanı Hamdi Akın, heyelan nedeniyle kapanan Olur – Artvin karayolunun 2 aydır kapalı kalmasına tepki gösterdi.
Akın, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti; “ Olur-Artvin Karayolu’nun Ayvalı Barajı nedeniyle su altında kalan bölümü yerine yeni yapılan karayolu, baraj gövdesine yakın bir yerden heyelan gelmesi sonucu iki aydır ulaşıma kapalıdır. Olur İlçemizin yanısıra Oltu ve civar ilçelerinde Karadeniz bağlantısını sağlayan yola alternatif olarak yapılan Olur-Eğlek-Başkaya-Çataksu bağlantı yolunda da gerekli çalışmalar yapılmamış ve trafik levhalarından mahrum stabilize yolda vatandaşlar kaza tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Artvin istikametine ilçemiz üzerinden gitmek isteyen vatandaşlar yön ve trafik tabelalarının olmaması yüzünden diğer köy yollarına saparak zaman kaybı yaşamaktadır. Vatandaşlar kapanan karayolunun bir an önce açılmasını ya da en azından Artvin bağlantısını sağlayan Olur-Çataksu servis yolunun yol şartlarının bir an önce düzeltilmesini talep etmektedirler. Ayrıca ilgili yolun Artvin İli sınırları içerisinde kalan bölümünde yine mevcut baraj inşaatları nedeniyle yapılan karayolunda viraj ve tehlikeli alanları azaltmak için yapılan viyadük ve tüneller Ayvalı Barajı kısmında kalan heyelanlı bölgede yapılmamış olup, bahsi geçen yolumuz oldukça virajı ve heyelan tehlikesi ile karşı karşıya kalınan tehlikeli bir yola dönüşmüş durumdadır”
Akın, yaşanan bu sıkıntının giderilmesi için ilgililerin bir an önce çalışma başlatması gerektiğini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden MHP Olur İlçe Teşkilatı Başkanı Hamdi Akın’ın Kapanan Yola Tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Olur İlçe Teşkilatı Başkanı Hamdi Akın’ın Kapanan Yola Tepkisi haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı