GAZİANTEP HABERLERİ

MHP Milletvekili Özdağ'ın görevinden istifası

AA / Kemal Karagöz
26.02.2016 - 14:44Son Güncelleme :

- MHP Gaziantep İl Başkanlığı: - "(Özdağ'ın) Sadece genel başkan yardımcılığından değil milletvekilliğinden de istifalarını bekliyoruz"

MHP Milletvekili Özdağın görevinden istifası
AA / Kemal Karagöz

GAZİANTEP (AA) - MHP Gaziantep İl Başkanlığınca, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ'ın sadece genel başkan yardımcılığından değil milletvekilliğinden de istifa etmesi gerektiği savunuldu.

İl başkanlığından yapılan açıklamada, "ülkenin varlığının ve bölünmez bütünlüğünün son kalesi" olarak nitelenen MHP'ye karşı bir operasyon sürdürüldüğü belirtildi.

Partinin içi karıştırılarak enerjisinin tükenmesinin istendiği ileri sürülen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin takdirleriyle bizlere emanet olarak gönderilen 1. sıra kontenjan milletvekili adayı Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ'ı layıkıyla ağırlayıp Meclis'e gönderdik. Teşkilatlarımızdan ne istediyse verdik. Kendisine bir an olsun yalnızlık hissi yaşattırmadık. Kendisi istifa dahil; aldığı tüm kararları teşkilatımızla bilgilendirme dahi yapmaksızın almıştır. Son istifa haberini de başta seçim boyunca MHP aleyhine yayın yapan gazete ve televizyonlarda gördük. Bu durum Sayın Milletvekili tarafından teşkilatlarımızın fiili olarak tasfiye edilmesidir. Dolayısıyla kendisinin sadece genel başkan yardımcılığından değil milletvekilliğinden de istifasını bekliyoruz. Ayrıca kendisinden başta MHP Genel Başkanı Bahçeli olmak üzere ülkücü kadrolardan ve seçim boyunca her fedakarlığa katlanan teşkilat mensuplarından özür dilemesini bekliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden MHP Milletvekili Özdağ'ın görevinden istifası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Milletvekili Özdağ'ın görevinden istifası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı