KAYSERİ HABERLERİ

MHP Milletvekili Kilci’den Soru Önergesi

IHA
02.08.2015 - 10:10Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, işsizlik konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi verdi.
MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle verdiği önergede, şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizde sanayileşme ve işçi istihdamı giderek azalmakta ve yatırımcı üreticilikten ithalatçılığa yönelerek ihracatın azalması ve işsizliğin daha da artmasını sağlamıştır. Bir de ülkemize değişik yollardan gelen Suriyeli, Iraklı, İranlı, Afganistanlı vb. ülkelerden gelerek yaşamlarını ülkemizde sağlamaya çalışan kişilerin istihdam edilmesi işsizlik boyutunun daha da artmasını sağlamıştır. 1-Sanayicilerin istihdam yaratılması konusunda Bakanlığınızca ne gibi çalışmalar yapılmaktadır? , 2-KOSGEB tarafından yatırımcılara verilen teşviklerde keyfiyetçilik yapılmakta mıdır?, 3- Değişik konularda buluş ve icatları olan müteşebbislere gerekli destek sağlanmakta mıdır?, 4- Suriyeli, Iraklı, İranlı, Afganistanlı vb. ülkelerden ülkemize gelerek yaşamlarını sağlamak için kaçak işçi durumunda çalışan bu kişilere ne gibi önlemler alınmaktadır?”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden MHP Milletvekili Kilci’den Soru Önergesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Milletvekili Kilci’den Soru Önergesi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı