KAYSERİ HABERLERİ

MHP Milletvekili Kilci’den Bir Önerge De İçişleri Bakanlığı’na

IHA
31 Temmuz 2015 - 09:03Son Güncelleme : 31 Temmuz 2015 - 09:04

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, 2 polis memurunun PKK tarafından Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde şehit edilmesiyle ilişkin olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi verdi.
MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün yazılı olarak cevaplandırması istemiyle verdiği önergede, şu ifadelere yer verdi; “Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde KCK eylemleri ile ilgili yapılan bir operasyonda KCK örgüt mensubu olarak bazı kişilerin gözaltına alınması ve daha sonra iki kişinin tutuklanması ile sonuçlanmıştır. Yapılan operasyona katılan emniyet görevlilerinin isim, telefon numarası ve adreslerinin dosyaya açık şekilde yer alması bu operasyonda görev alan emniyet mensuplarını rahatsız etmiş ve 15 Temmuz 2015 tarihinde polis memuru Feyyaz Yumuşak savcılığa yapılan müracaatlarında ‘Bilgilerin açık şekilde yazılmasının can güvenliğini tehlikeye attığını’ ifade ederek dosyaya gizlilik getirilmesi talep etmiş. Ancak savcının konuyu ivedi sonuçlandırmaması neticesinde Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde ikamet ettikleri evlerinde PKK teröristleri tarafından kafalarına sıkılan kurşunlarla Polis memuru Feyyaz Yumuşak ve Polis memuru Okan Acar maalesef şehit olmuşlar ve failleri henüz yakalanmamıştır. Ağustos 2014 yılında Diyarbakır ilinde görev yapan bazı emniyet görevlilerinin evlerinin kapılarına yapılan işaretlemelerin sonucunda 1 istihbaratçı olmak üzere 2 polis memuru şehit edilmiş ve bugüne kadar failleri yakalanamamıştır. Canlarını ülke güvenliği için hiçe sayan emniyet görevlilerinin can güvenliğini sağlanamayan her iki olayda da kusurları olan görevliler hakkında bir soruşturma yapılmış mıdır? Yukarıdaki bahsedilen her iki olayın tekrar yaşanmaması için bundan sonra olabilecek olayların önlenmesi bakımından herhangi bir çalışmanız var mıdır?”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden MHP Milletvekili Kilci’den Bir Önerge De İçişleri Bakanlığı’na hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Milletvekili Kilci’den Bir Önerge De İçişleri Bakanlığı’na haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:32
  • Yatsı
   21:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı