ERZURUM HABERLERİ

MHP Milletvekili Kamil Aydın Esnaf Ziyaretlerini Sürdürdü

IHA
10.10.2015 - 17:18Son Güncelleme :

KAMİL AYDIN ESNAF ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRDÜ

IHA

MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Esnaf ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.
Prof. Dr. Aydın, yaptığı değerlendirmede esnafın sesine kulak verdiklerini söyledi. Prof. Dr. Aydın: ‘Çünkü bu şehirde yaşıyor, bu şehrin havasını soluyoruz. Öyle Erzurum’u uzaktan sevmekle olmuyor. Seçimden seçime gelip havaya boş vaadleri saymakla olmuyor. Benim kuyumcum, benim bakkalım, benim fırınım, benim berberim, benim mağazam. Benim çünkü hep yanlarındaydım hep yanlarında olacağım.’ dedi.
TUİK RAPORU
TUİK raporlarına göre Erzurum en yoksul şehirler sıralamasında 3. Sırada yer aldığını belirterek şunları söyledi: ‘Aslında raporu incelemeye çokta fazla gerek yok, Erzurum esnafıyla bir kaç dakika muhabbet etmeniz durumun vahimi yetini gözler önüne sermeye yetiyor. Esnaf doğu bölgesinde ki güvensiz ortamdan oldukça rahatsız. Çevre illerle ticaret durmuş durumda. Ticaret yapsa bile tahsilat yapamaz hale gelmiş. Şoförler can güvenliklerinin olmamasından dolayı işlerinden ayrılmak zorunda kalkıyor. Taş mağazaları Esnafı yoksulluktan bitkin.
Prof. Dr. Kamil Aydın, belediyenin yaptığı restorasyon çalışmalarını tamamen göz boyama olarak niteledi. Belediyelerin şehrin gelişmesine, büyümesine bir katkı yapamadıklarını, günlük belediyecilik hizmetleri ile vakit geçirdiklerini anlatan MHP’li Aydın, Esnafa Kazançlarında herhangi bir artışın olmadığı, çarşıda bir canlanmaya yol almadığını ifade etti.
‘Yoksulluktan bıkan esnaf başka şehirlerde arsa arayarak şehirden göç etmeyi düşünür hale gelmiş’ diyen Milletvekili Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erzurum coğrafi olarak terörden en çok etkilenen iller arasında."çözüm süreci" adlı ihanet süreci en çok Erzurum’a, Erzurum esnafına zarar verdi. Bölgedeki bu huzursuzluk zaten işleri durgun esnafa bir darbe daha vurdu. Bir çok esnaf siftah yapmadan dükkan kapatır hale geldi. Sadece terör değil, genel asayişteki problemler Taş mağazaları esnafını yıldırmış durumda. Hırsızlık olayları hat safhaya ulaşmış. Çarşı esnafına göre bunun temel sebebi, çarşının üst tarafında bulunan karakolun kapatılması. Karakolun kapatılmasının hırsızlara cesaret verdiği, çarsıyı tehlikelere açık hale getirdiğini düşünüyorlar. Ayrıca çarsının arka tarafında bulunan evlerin kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılması, çarşıyı tehlikeye daha acık bir konuma getirmiş durumda. Sonuç olarak belirtmeliyiz ki Erzurum esnafı yoksulluktan, huzursuzluktan, güvensiz ortamdan yılmış durumdadır. Ülkeyi ve kendilerini bu zor günlerden kurtaracak son kale olarak Milliyetçi Hareket Partisi’ni görmektedir. Gösterilen ilgi ve alakadan dolayı Esnafımıza teşekkür ederiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden MHP Milletvekili Kamil Aydın Esnaf Ziyaretlerini Sürdürdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 17 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Milletvekili Kamil Aydın Esnaf Ziyaretlerini Sürdürdü haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   15:08
  • Akşam
   17:32
  • Yatsı
   18:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı