ERZURUM HABERLERİ

MHP Milletvekili Kamil Aydın’dan Terör Olaylarına Sert Tepki

IHA
29.07.2015 - 16:43Son Güncelleme :

MHP ERZURUM MİLLETVEKİLİ PROF. DR. KAMİL AYDIN'DAN TERÖR OLAYLARINA SERT TEPKİ

IHA

MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Türkiye’de ve Erzurum’da yaşanan terör olaylarını sert bir dille eleştirdi.
Kısa sürede artan terör olaylarına da değinen Aydın, Erzurum’da da, PKK baskısının hissedildiğini dile getirerek, şunları söyledi; “Yıllarca açılım zokasını yutturmak için dağ taş bombalayarak sorun çözemezsiniz diyenlerin 13 yıl sonra geldikleri nokta dağ taş bombalamak oldu. 2013 yılında silahlarını bırakıp sınır dışına çıkacaktılar dediğiniz teröristler size geçici iktidar sağlamak amacıyla çıkardığınız yeni büyükşehir yasasıyla sadece kıyafetlerini değiştirerek kazandıkları belediyelerde eş başkanlarıyla birlikte resmiyet elde ettiler ve elleriyle koymuş gibi birçok güvenlik görevlilerine sağlık, yangın ve trafik kazası senaryolarıyla suikastler yaptılar. Dahası tüm kurum ve kuruluşlarıyla paralel devlet yapılarını oluşturdular, yargı, vergi ve cezalandırma uygulamalarını başlattılar. Artık palyatif çözüm vaatleriyle oy da alamıyorsunuz ve tekrar başa dönüyorsunuz. Şimdi adama sormazlar mı; 2002 yılında terör bağlamlı şehit sayısı 7 iken 13 yıllık iktidarınızda; intiharlar, cinnetler ve sosyal patlamalarda kaybettiklerimiz bir tarafa sadece son 5 günde yaşadığımız olaylarla neden kat kat artmıştır? Üstelik dün sadece PKK belası varken bugün buna bir de IŞİD belası ilave ettiniz.”
“ÇÖZÜM DEĞİL ÇÖZÜLME SÜRECİ”
Çözüm sürecinin ağır sonuçları olduğunu vurgulayan Aydın; “En son aşamada çözüm süreci diye etiketlediğiniz çözülme projesinin maalesef memleketim Erzurum’da da ağır sonuçları görülmektedir. Çünkü Erzurumlular, PKK baskısının hissedildiği civar illerde ve ilçelerde; tehdit ve taciz edilmekte, saldırıya uğramakta, kamu hizmeti veren görevliler kaçırılmakta ve araçlar yakılmaktadır.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden MHP Milletvekili Kamil Aydın’dan Terör Olaylarına Sert Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Milletvekili Kamil Aydın’dan Terör Olaylarına Sert Tepki haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı