İZMİR HABERLERİ

MHP’li Senem Kılıç’tan Gelir Adaletsizliği Vurgusu

IHA
24.10.2015 - 09:53Son Güncelleme :

MHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI SENEM KILIÇ, TÜRKİYE'NİN GELİR ADALETSİZLİĞİNDE AVRUPA’DA BİRİNCİ, DÜNYADA ÜÇÜNCÜ SIRADA OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

MHP İzmir Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Türkiye’nin gelir adaletsizliğinde Avrupa’da birinci, dünyada üçüncü sırada olduğunu söyledi.
MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı ziyaret etti. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık ve oda üyeleriyle bir araya gelen Kılıç, esnafın ülke tarihindeki en zor günlerini yaşadığını söyledi. Esnaf için ekonomik koşulların giderek ağırlaştığını kaydeden Senem Kılıç, ülke ekonomisinin sadece küçük bir azınlığın eline geçtiğini iddia ederek, adaletsiz paylaşımın toplumsal hoşgörüsüzlüğü körüklediğini öne sürdü.
MHP olarak, sermayenin tabana yayılmaması ve sadece belli bir zümrenin elinde toplanması konusunda AK Parti hükümetini defalarca uyardıklarını ifade eden Kılıç, “Son 14 yıl içinde fakirle zengin arasındaki gelir uçurumu korkutucu derecede derinleşti. Millet olarak bu uçurumu ortadan kaldırmak zorundayız. 2015 yılı verilerine göre yüzde 20’lik gruplarda, en yüksek gelire sahip nüfus toplam gelirden yüzde 46.6 pay alırken; en yoksul kesimin aldığı pay ise sadece yüzde 6.1 düzeyinde kaldı. Ciddi bir finansal sıkıntıyla karşı karşıya olan nüfusun oranı ise yüzde 49.7. Milletimizin yarısı, yarını nasıl atlatacağını, evine ekmek götürüp götüremeyeceğini, kiradaysa kirasını nasıl ödeyeceğini bilemez durumda. Ayrıca en zengin yüzde 20’nin ülke gelirinden aldığı pay en fakir kesimin 7.7 katı. Gelir adaletsizliğinde Avrupa’da birinci, dünyada üçüncü sıradayız” ifadesini kullandı.
"İZMİR’İN YENİ BİR HEYECANA İHTİYACI VAR"
Gelir adaletsizliği ve sermayenin belli kesimlerde toplanmasının bedelini de, emeğiyle geçinen işçi, esnaf ve memurun ödediğine işaret eden Senem Kılıç, vatandaşın her geçen gün biraz daha fakirleştiğini dile getirdi. Politik gruplar arasında olduğu gibi ticaret ve esnaf odaları arasında da kutuplaşmaların had safhaya ulaştığının altını çizen Kılıç şunları söyledi:
“Ülkemizdeki bölünme, ticaret ve sanayi ile uğraşan kesimleri de vurmuş durumda. Oysa iş hayatında politik kutuplaşmalara yer yoktur. Ancak ülkemizde sen şucusun, sen bucusun diye odalar birbirine düşman olmuş durumda. Hükümetin adamı olarak kabul edilen 3-4 firma dışında ihale alabilen kurum kalmamış. Teşvikler hep belli şirketlere yönlendirilmiş. Bu da haksız rekabeti körüklemiş. Kısaca ülkede azınlık zenginleştikçe, çoğunluk fakirleşti. Bu da sokakta, dükkanda, fabrikada alnının teriyle helalinden para kazanmaya çalışan milletimizi vurdu.”
Meclis’te İzmir’deki sıkışan ekonominin yeniden canlandırılması ve kente hakettiği hizmetlerin getirilmesi adına sonuna kadar uğraşacağını aktaran Kılıç, şöyle devam etti:
“MHP, İzmir’den Meclis’e ne kadar güçlü giderse, İzmirli o kadar çok şansa sahip olur; çünkü iki kutup arasında sıkışan siyasetin İzmir’e bir şey kazandırmayacağı artık ortada. İzmir’in yeni bir heyecana ihtiyaç var. Bu heyecan da sadece ve sadece MHP’de var. Bu heyecanla birlikte İzmir’de hep beraber çok güzel şeyler başaracağız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden MHP’li Senem Kılıç’tan Gelir Adaletsizliği Vurgusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 09 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP’li Senem Kılıç’tan Gelir Adaletsizliği Vurgusu haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı