İZMİR HABERLERİ

MHP’li Senem Kılıç: "Kadınlar İstihdamda Kıyıma Uğruyor"

IHA
13 Ekim 2015 - 10:44Son Güncelleme : 13 Ekim 2015 - 10:45

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) İZMİR 1. BÖLGE 2. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI SENEM KILIÇ, PARTİSİNDEN İZMİR 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI NESLİHAN ÇELİK İLE BİRLİKTE EGE İŞ KADINLARI DERNEĞİ’Nİ (EGİKAD) ZİYARET ETTİ.

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 1. Bölge 2. sıra Milletvekili Adayı Senem Kılıç, partisinden İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Neslihan Çelik ile birlikte Ege İş Kadınları Derneği’ni (EGİKAD) ziyaret etti.
EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu ve üyelerin katıldığı ziyarette, kadının Türkiye’de ekonomi ve sosyal hayattaki yeri masaya yatırıldı. Aile içi anlaşmazlıklar ve kadına yönelik şiddet konusunda, hem siyasi kimliğiyle, hem de bireysel olarak çalışmalarda bulunduğunu belirten Senem Kılıç, bir ekonomist olarak kadının istihdamdaki yeri üzerine çalıştığını söyledi. Kadının demografik anlamda yüzde 50’lik orana sahip olmasına rağmen, çalışma hayatında sadece yüzde 10.4’lik pay aldığına dikkat çeken Kılıç, “Ancak işten çıkarmalardaki oranda kadının payı yüzde 10.4’lerin çok üzerinde. Maalesef kadınlarımız istihdamda kıyıma uğruyor. Bir iş yerinde gözden ilk çıkarılanlar kadınlar. Kadınlar iş bulma konusunda da erkeklere oranla büyük dezavantaj yaşıyor” diye konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak, iş dünyasında kadınların erkeklerle eşit koşullara sahip olması için projeler hazırladıklarını ve bunları parti beyannamelerinin en önemli başlıkları arasında kamuoyuna duyurduklarını aktaran Kılıç, "Kadınların sadece istihdam edilen değil, aynı zamanda üretimde istihdam sağlayabilmeleri adına teşvik edici olmalıyız. Kadın girişimcilerin ekonomide söz hakkı büyüdükçe ülkede ürün çeşitliliği ve kalitesi de artar. Gelişen ülkelere baktığımızda kadının ekonomide çok daha fazla söz sahibi olduğunu görüyoruz. Bu ülkelerin gençlere ve kadınlara büyük miktarlarda destek sağladığını görüyoruz" dedi.
Kadınları, ruhen ve bedenen kaldıramayacağı alanlarda çalıştırmanın doğru bir teşvik olmayacağını da dile getiren Senem Kılıç, önemli olanın doğru insana, doğru iş imkanı sağlamak olduğunu kaydetti. Akademik anlamda da, kadınların üreten ve yükselen konuma gelmesi gerektiğini dile getiren ekleyen Kılıç, tüm kadınları sosyal ve siyaset alanında daha aktif olmaya çağırdı.
İzmir milletvekili adaylarını ağırlamaktan ötürü memnuniyet duyduğunu belirten Ege İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Elmasoğlu da, kadınların gerek sosyal alanda, gerekse iş hayatındaki sorunlarını çözmek için, mecliste daha çok kadın milletvekilinin olması gerektiğini vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden MHP’li Senem Kılıç: "Kadınlar İstihdamda Kıyıma Uğruyor" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP’li Senem Kılıç: "Kadınlar İstihdamda Kıyıma Uğruyor" haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:11
  • Akşam
   20:09
  • Yatsı
   21:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı