İZMİR HABERLERİ

MHP’li Senem Kılıç: "700 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacağız"

IHA
08.10.2015 - 10:06Son Güncelleme : 08.10.2015 - 10:07

MHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI SENEM KILIÇ, İSTİHDAMI TEŞVİK EDİCİ POLİTİKALARLA, HER YIL 700 BİN KİŞİYE YENİ İŞ OLANAĞI SAĞLAYACAKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

MHP İzmir Milletvekili adayı Senem Kılıç, istihdamı teşvik edici politikalarla, her yıl 700 bin kişiye yeni iş olanağı sağlayacaklarını söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 1. Bölge 2. sıra Milletvekili adayı Senem Kılıç, genel seçim çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Gittiği her yerde partisinin projelerini anlatan Kılıç, Türk milletinin iktidarı kendilerine layık görmesi durumunda, ekonomik alanda derin ve köklü değişikliklere imza atarak Türkiye’yi hak ettiği seviyelere taşıyacaklarını söyledi. Önceliklerinin istihdam sağlayacak üretimin teşvik edilmesi olduğunu belirten Kılıç, "Ülkemizin sahip olduğu bütün üretim faktörlerini, etkin ve verimli bir şekilde değerlendirerek en üst düzeyde üretim sürecine dahil edeceğiz" dedi.
"İstihdamı esas alan ekonomi programının uygulamaya konulmasıyla, rant ekonomisine hapsolmuş ülkemizi yatırım ve üretim ekonomisine taşıyacağız" diyen Senem Kılıç, bu sayede istihdamı sürekli artırmayı hedeflediklerini vurguladı. İstihdamın teşvik edilmesiyle birlikte, her yıl 700 bin kişiye yeni iş imkanı sağlayacaklarını dile getiren Kılıç, "Bu rakam, işsizliğin yüzde 30’lar seviyesine ulaştığı genç nüfus için, güvenli bir gelecek ve istikrarlı bir ülke anlamına geliyor. Uzun zamandır orta gelir tuzağı içinde bocalayan ekonomimiz, son gelişmelerin ardından derin bir yara aldı. Bu da milletimize işsizlik ve geleceksizlik olarak yansıyor. Ekonomimizin bel kemiği olan KOBİ’lerimiz ağır borç altında eziliyor ve üretemez hale gelmiş durumda. Acilen üreten kesimi desteklemeli ve içine düştüğü durumdan çıkarmalıyız. Bir kerelik yapılan satılan inşaatlar yerine, milletimize yıllar boyu ekmek getirecek üretimhaneler kurmalı, sanayimizi güçlendirmeliyiz. Bunun farkında olduğumuz için de ranta değil, üretime dayalı bir ekonomik programın temellerini atacak ve bu programı büyük bir kararlılıkla uygulayacağız" dedi.
Kamu alanında çalışanların da ciddi sorunları olduğunun altını çizen Senem Kılıç, 4 C ve taşeron olarak çalışanların tümünü kadroya alacaklarını kaydetti. Kamuda da yeni iş imkanları sunulacağını açıklayan Kılıç, "120 bin öğretmen, 60 bin emniyet personeli, 25 bin sağlık personeli ve 20 bin engelliye kamuda istidam sağlayacağız. Hepsinin kaynağı şimdiden hazırlanmış ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin yetkili makamlarınca kamuya sunulmuştur. Biz MHP olarak, milletimizin çalıştığı ve ürettiği bir ülkeden yanayız. Geleceğimizi de bu yönde planlıyoruz" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden MHP’li Senem Kılıç: "700 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacağız" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP’li Senem Kılıç: "700 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacağız" haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:16
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:14
  • Yatsı
   20:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı