İZMİR HABERLERİ

MHP’li Kılıç: “En Büyük Aşkımız Vatanımız”

IHA
07.10.2015 - 09:56Son Güncelleme :

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 1. BÖLGE 2. SIRA ADAYI SENEM KILIÇ KONAK İLÇE BAŞKANLIĞI VE ÇOK SAYIDA PARTİLİ İLE KAFES FİLMİNİ İZLEDİ.

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi 1. Bölge 2. Sıra Adayı Senem Kılıç Konak İlçe Başkanlığı ve çok sayıda partili ile Kafes filmini izledi. Film boyunca diğer partililer gibi sık sık duygulanan Kılıç, Kafes filminin Türkiye’nin bir dönemine ışık tutan çok önemli bir film olduğunu vurgulayarak filmin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.
1980 darbesi öncesinde ve esnasında yaşananların ülkücü gözüyle bugüne dek hiç sinema perdesine aktarılmadığını ve Kafes’in sadece bu özelliğiyle bile Türk sinema tarihinde çok önemli bir konuma oturduğunu söyleyen Senem Kılıç, “1980 darbesi bugüne kadar çok defa anlatılmış, değişik kesimlerce işlenmişti ancak darbenin en büyük mağduru ülkücü hareket tarafından seyirciye aktarılmamıştı. Bir ülkücü olarak büyüklerimizin, kendimize örnek aldığımız isimlerin o günlerde çektikleri çileleri izlemek beni derinden etkiledi. Yaşadıkları zorluklara, gördükleri işkencelere rağmen davalarından dönmediklerini ülkücü hareketin içinde bulunan bizler biliyorduk ancak Kafes sayesinde tüm gençlerimiz de daha yakıcı bir şekilde görmüş oldu. Davamızın tarihini anlatan yeni filmlerin çekilmesi ülkücü hareketin tüm fertleri gibi benim de isteğim. Bu yolda da sanatçı kardeşlerimize büyük rol düşüyor” diye konuştu.
“VATAN OLMADAN GELECEK OLMAZ”
Ülkücü harekete gönül verenleri davaları uğruna büyük zorluklara göğüs gerdiğini, hatta çok sayıda ülükücünün bu yolda şehit olma uğruna davasında vazgeçmediğini ifade eden Kılıç, “Ülkücü hareket ülkemizin en köklü, en ulu davasına yıllardır sahip çıkmanın gururunu yaşamaktadır. 1980 öncesinde büyüklerimiz nasıl vatanımıza sahip çıkmış ve bu uğurda mahpus olmayı, şehit düşmeyi göze almışsa, biz de bugün vatanımıza sonuna kadar sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz. Mehmet Sipahi’nin de dediği gibi ‘Vatan olmadan gelecek olmaz, vatan olmadan aşk olmaz’ diyoruz. Bizim en büyük aşkımız da vatanımız. Bizim davamız memleket davası, Allah davası ve bu vatan nasıl büyüklerimizden emanet kaldıysa bizden de evlatlarımıza miras kalacak” dedi.
EN BÜYÜK TEMİNAT ÜLKÜCÜ HAREKET
1980 öncesinde vatanı bölmek için oynanan oyunların başka bir kalıba sokularak yeniden oynandığını ve Türkiye’nin geleceğinin tehdit edildiğini de sözlerine ekleyen Senem Kılıç, ülkücü harekete gönül veren milliyetçiler olduğu sürece kimsenin bunu başaramayacağını dile getirdi. Kılıç, ülkücü hareketin Türkiye’de barışın ve kardeşliğin en büyük teminatını olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden MHP’li Kılıç: “En Büyük Aşkımız Vatanımız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 09 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP’li Kılıç: “En Büyük Aşkımız Vatanımız” haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:09
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı