İZMİR HABERLERİ

MHP’li Kılıç: “Ekonomi Nereye Giderse, Ülke De Oraya Gider”

IHA
15 Ekim 2015 - 10:31Son Güncelleme : 15 Ekim 2015 - 10:32

TÜRKİYE EKONOMİSİNİN 2015 YILINI YÜZDE 3 BÜYÜMEYLE KAPATACAĞINI SÖYLEYEN MHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI SENEM KILIÇ, PARTİ OLARAK UYGULAYACAKLARI PROGRAMLA, ÜRETİME DAYALI GÜÇLÜ EKONOMİ HEDEFİNİ ORTAYA KOYDUKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Türkiye ekonomisinin 2015 yılını yüzde 3 büyümeyle kapatacağını söyleyen MHP İzmir Milletvekili adayı Senem Kılıç, parti olarak uygulayacakları programla, üretime dayalı güçlü ekonomi hedefini ortaya koyduklarını söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Senem Kılıç, seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ederken, Türkiye ekonomisini de değerlendirdi. "Ekonomi nereye giderse ülke de oraya gider" diyen Kılıç, ekonomik verilerin sağlık, eğitim, savunma gibi konuları direkt olarak etkilediğini ve yabancı yatırımların yanı sıra uluslararası ilişkilerin de bundan nasibini aldığını kaydetti.
Türkiye’nin nüfus artışı, istihdam ve tüketim endekslerine göre büyüme rakamının en az yüzde 5 oranında artması gerektiğine dikkat çeken Senem Kılıç, üretime dayalı sanayi ve bilişimle desteklenen katma değeri yüksek ürünlerle ekonominin canlandırılması gerektiğini söyledi. İzmir’in genç işsizliğin en yoğun hissedildiği kent olduğunu hatırlatan Kılıç, “Şu anda işsizlik oranı yüzde 10.4 seviyesinde. Bu rakam, mevsimsel işçileri ve iş aramaktan vazgeçen insanları da eklediğimizde çok daha yüksek rakamlara ulaşıyor. Kişi başına düşen milli gelirin makyajlandığı bu günlerde vatandaş 100 liraya filesini pazarda ne kadar doldurabiliyorsa o kadar zengindir. Bir iş adamı ne kadar yatırım yapabiliyorsa o kadar zengindir. Kriter, alım gücü olmalıdır. Yapay veriler gerçeği yansıtmıyor” diye konuştu.
MHP’nin seçim beyannamesinin önemli veriler içerdiğini kaydeden Senem Kılıç şöyle devam etti:
“Seçim beyannamemiz, toplumun ihtiyaçları ve ekonomik koşulları göz önünde bulundurularak gerçekçi bir yaklaşımla hazırlandı. Sosyal devlet anlayışıyla yaşama geçirmek istediğimiz hilal kart projemiz var. Muhtaç aileler, bu karta yüklenen bakiyeyle esnaftan alışveriş yapacak. Ülke olarak kendi kendimize yetebildiğimiz ölçüde güçlüyüz. Parti olarak bilim ve teknolojinin önemini biliyoruz. Gençlere önem veriyoruz. İzmir’de hem kamu hem özel üniversiteler açılıyor. Fakat mezun öğrenciler iş bulamadığı için başka kentlerde ekmeğini arıyor. Beyin göçünü tersine çevirmemiz lazım. Sanayicilerle işsizleri buluşturacak bir projemiz var. Gençlerin elinden tutacak bir parti olacağımızı düşünüyorum. Kentsel dönüşüm ve sağlık turizmi yenilenebilir enerji enerji konularında da akılcı projeleri yaşama geçireceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden MHP’li Kılıç: “Ekonomi Nereye Giderse, Ülke De Oraya Gider” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 10 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP’li Kılıç: “Ekonomi Nereye Giderse, Ülke De Oraya Gider” haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı