MALATYA HABERLERİ

MHP’li Kazancıoğlu, Darende İlçesini Ziyaret Etti

IHA
27.10.2015 - 17:38Son Güncelleme :

MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ ADAYI ŞİNASİ KAZANCIOĞLU, DARENDE İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

MHP Malatya Milletvekili Adayı Şinasi Kazancıoğlu, seçim çalışmalarını Darende ilçesinde sürdürdü. Kazancıoğlu, “İnsanların ekonomik dertlerin yanında en büyük dertleri bu ülkenin bütünlüğüyle ilgili geleceğe ilişkin endişedir” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl yönetimi ve milletvekilli adayları seçim çalışmaları kapsamında Darende ilçesinde esnaf ve vatandaşı ziyaret etti. Ülkenin ekonomik ve siyasi anlamda tıkandığını savunan MHP Malatya Milletvekili Adayı Şinasi Kazancıoğlu, “Bizi farklı kökenlere bölerek ayrıştırmaya çalışıyorlar ve maalesef birileri bunlara taşeronluk yapmaktadır. Bunu yapanlar şunu iyi bilmeli ki, bu millet Kurtuluş Savaşı’nda yekvücut olmuştur. Kökeniniz ne olursa olsun hepimiz Türk milletinin onurlu bir ferdiyiz. 13 yıldır bu politikaları yapanlar bir anda milli oldular. Bunlara inanmayın, bunlar sürekli gömlek değiştiriyorlar. Bunlar, siyasi çıkarları için her şeyi yapmayı göze almışlardır. Dilleri millidir, yürekleri gayri millidir” diye konuştu.
“MİLLETTE DİZ ÇÖKTÜRMEK İSTİYORLAR”
Kazancıoğlu, bugün Türkiye’de bankaların önemli bir bölümünün yabancı sermayenin elinde olduğunu ve insanların bu bankalara borçlandırılarak, diz çökertilmek istendiğini ileri sürdü. Kazancıoğlu, “Ülkesinin ve milletinin çıkarlarını düşünen bir hükumet, vatandaşını işsizliğe ve yoksulluğa boğmuş. Vatandaşın bankalara borcu 450 milyar TL olmuştur. Türkiye’de ki 49 bankadan 37’si yabancıların elinde. Vatandaşın alın teri, emeği borca sürülerek, millete diz çöktürmek istiyorlar. Şimdi bunun neresi milli, cumhuriyetin tüm katma değer oluşturan kurumları bir bir satıldı. Arsalar ranta dönüştürüldü, yandaşlara peşkeş çekildi. 60 milyar TL özeleştirilme yapıldı. Bu zenginlikten hangi biriniz faydalandı. Cebinize borç dışında para girdi mi” şeklinde konuştu.
Bu karanlık tabloda dahi MHP’nin umut vaat ettiğini ifade eden Kazancıoğlu, “Darende esnafı hakikaten çok dertli ama geleceklerinden umutları var. Biz onlara umut vaat ediyoruz. Biz ekonomik anlamda, siyasi anlamda ve en önemlisi bu ülkenin geleceği olan milli güvenlik anlamında hemşehrilerimizle dertleştik, onlarla hemfikiriz. Ekonomik dertlerin yanında en büyük dertleri bu ülkenin bütünlüğüyle ilgili geleceğe ilişkin endişeleri var bu insanların. Biz de diyoruz ki biz olduğumuz müddetçe, siz olduğunuz müddetçe, totalde hepimiz olduğumuz yani Türk milleti olduğu müddetçe, hiç bir kimse başarılı olmayacak ve emellerine ulaşamayacaklar” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden MHP’li Kazancıoğlu, Darende İlçesini Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP’li Kazancıoğlu, Darende İlçesini Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı