ADANA HABERLERİ

MHP’li Karakaya:"onların Açılım, Bizim Çözülme Dediğimiz Sürecin Bitmesini İstiyoruz"

IHA
15.07.2015 - 16:59Son Güncelleme :

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADANA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. MEVLÜT KARAKAYA, " BİZİM ORTAYA KOYDUĞUMUZ HUSULAR KENDİMİZ İÇİN DEĞİL PARTİMİZ İÇİN, KENDİMİZ İÇİN DEĞİL ÜLKEMİZ İÇİNDİR" DEDİ.

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Bizim ortaya koyduğumuz hususlar, partimiz için, kendimiz için değil ülkemiz içindir, bunun bilinmesi lazım” dedi.
ÜÇ VEKİLDEN TEŞKİLATLARA İFTAR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı ve MHP Adana Milletvekili Meclis İdare Amiri Seyfettin Yılmaz, birlikte teşkilatlara iftar verdiler. Atosev Tesislerinde düzenlenen iftar programında, başta İl Başkanı Yusuf Baş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü olmak üzere, ilçe başkanları, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, kadın kolları temsilcileri ve Taş Medreseli Ülkücüler hazır bulundu. Karakaya; iftarın ardından yaptığı konuşmada, koalisyon arayışları sürecinde partisinin ‘uzlaşmaz, dayatmacı’ olarak öne çıkarılmak istenmesine tepki göstererek, bunun doğru olmadığını söyledi.
Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin seçimden sonra ortaya koyduğu hassasiyetlerin, çizdiği çerçevenin güncelliğini koruduğunu vurgulayan Karakaya, şunları ifade etti:
“Bugün de aynı şeyi söylüyoruz. İçeride başka, milletimize başka konuşmuyoruz. Ne diyoruz? Onların ‘Açılım’ dedikleri, bizim ise ‘çözülme’ dediğimiz sürecin bitmesini istiyoruz. Açılım süreci kapsamında HDP-PKK ile nasıl bir mutabakat yapıldı, Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de yapılan gizli görüşmeler nedir; bunları millete anlatın diyoruz. Bir de şunun iyi anlaşılması lazım. ‘HDP’yi biz yok sayıyoruz’ derken, halkın iradesine elbette sözümüz yok ama HDP’nin terör örgütü ile arasına mesafe koymasını, hatta bunun muğlak değil mutlak olması gerektiğini söylüyoruz. Milli iradeyi bir terör örgütünün amaçlarına, hedeflerine ulaşma aracı olarak kullananlara karşı olduğumuzu söylüyoruz. Yani ülkemizin bütünlüğü adına duyduğumuz endişeyi dile getiriyoruz. Ülkenin bütünlüğünü savunuyoruz. Buna karşı çıkanlar, bunu MHP’nin bir dayatması olarak görenler aslında terör örgütüne kapalı, dolaylı ve gizli bir biçimde destek vermekten başka bir şey yapmıyorlar. Bunun altını çizmemiz gerekiyor.”
“AÇILIMA, BÖLÜNMEYE DEVAM” MI DİYELİM?
Karakaya, devamla “Yolsuzlukla ve rüşvetle alakalı 17-25 sürecinin açıklığa kavuşturulmasını, bu sürece katılanların, yolsuzluk ve rüşvete bulaşanların yargı önünde hesap vermesi gerektiğini söylüyoruz. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanının Anayasal sınırları içinde kalmasını, yasaları çiğnememesi gerektiğini ifade ediyoruz. Bütün bu hassasiyetlerimiz için bizi uzlaşmaz, dayatmacı göstermeye çalışıyorlar. MHP üzerinde psikolojik baskı kurmaya çalışıyorlar. Bunların hepsini alt alta yazıp baktığımızda Allah için hangisi dayatmadır. Aslında hiç biri şart bile değildir. Yani ne yapalım; ‘Hırsızlıkların üzeri itina ile kapatılır’ mı diyelim? Bunları yapanların yanına kar mı kalsın diyelim? ‘Anayasaya uyulmasın, Yasama organını çiğneyelim, hukuk devleti olmanın temel niteliklerini yok sayılım’ mı diyelim? ‘Açılıma, bölünmeye devam’ mı diyelim?” şeklinde konuştu.
"KENDİMİZ İÇİN DEĞİL, ÜLKEMİZİ İÇİN İSTİYORUZ"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, “Biz partimiz için, kendimiz için bir şey istemiyoruz. İstediğimiz her şey ülkemiz ve milletimiz için. Ve aslında hepsi de normal bir hukuk devletinde olması gereken şeyler. Hatta bir hukuk devletinde konuşulmaması gereken şeyler. Onun için, bizim dayatmamız yoktur ama Türkiye’nin önünde çözmesi gereken sorunları vardır. İşte bunlar da çerçevesini çizmeye çalıştığımız dört madde halinde ifade ettiğimiz temel sorunlardır. Onun için seçim sonucunda çıkan aritmetikte oluşabilecek koalisyon modellerini ortaya koyduk. Ya bir araya gelin bu açılımı devam ettirin, millet ne olduğunu görsün ve ona göre kararını versin; ya da eğer bunu yapmıyorsanız, MHP ile yolunuza devam etmek istiyorsanız, o zaman MHP’nin hassasiyetlerine dikkat edin diyoruz. Bu kadar basit” ifadesini kullandı.
KARAKAYA, VARLI VE YILMAZ’DAN TEŞEKKÜR
Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı ve Seyfettin Yılmaz, iftar programına katılan teşkilat başkanlarına ve yöneticilere teşekkür ettiler. Karakaya, Varlı ve Yılmaz, ayrıca seçim sürecinde gayret veren, emek veren bütün partililere minnet duygularını ifade ederek, “Sizin sesiniz, sizin yüreğiniz olarak Ankara’dayız. Kapımız da gönlümüz de sonuna kadar açık” mesajı verdiler.
YUSUF BAŞ: "DAHA NİCE RAMAZANLARA"
MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş da, Ramazan ayının manevi havasında gerçekleştirilen buluşmaların ayrı bir mutluluk ve haz verdiğini belirterek “Değerli milletvekillerimiz de böylesi güzel, anlamlı bir buluşmaya vesile olmuşlardır. Ankara’dan gelerek bizlerle birlikte olmuşlardır. Hükümet kurulmasına yönelik süreç netlik kazandıktan sonra daha çok beraber olacağız inşallah. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Daha nice Ramazan aylarına ve bayramlara birlikte erişmeyi diliyorum” dedi.
İftar programı, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kesir’in okuduğu aşrı şerif ve İl Sekreteri Ali Karakuş’un yaptırdığı dualarla son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden MHP’li Karakaya:"onların Açılım, Bizim Çözülme Dediğimiz Sürecin Bitmesini İstiyoruz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP’li Karakaya:"onların Açılım, Bizim Çözülme Dediğimiz Sürecin Bitmesini İstiyoruz" haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı