Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP´li Halaçoğlu: Özrü gerektirecek hiçbir sözüm olmadı

  ANKARA
  10 Temmuz 2015 - 09:37Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 09:39

  MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, “Biz eğer Sayın Baykal’ı desteklemiş olsaydık, kamuoyuna şunlar yansıtılacaktı: AKP’nin tabiriyle ‘Siz Baykal’ı seçtiniz, muhalif adı altında dinsiz, inançsız bir partinin adamını seçtirdiniz’” sözleriyle ilgili olarak, “Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, özrü gerektirecek hiçbir sözüm olmadı. Kimse karşısında eğilmem. Sadece Allah huzurunda rükuda ve secdede eğilirim” dedi.

  Halaçoğlu, kendisine yönelik tepkilere sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Halaçoğlu, “Bazıları ne derse desin oyunları bozuldu. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, özrü gerektirecek hiçbir sözüm olmadı. Kimse karşısında eğilmem. Sadece Allah huzurunda rükuda ve secdede eğilirim. Sözlerimi çarpıtanları Allah’a havale ediyorum. En küçük moral bozukluğum da yok. Biz böyle tezgahları dönme Ermeniler açıklaması yaptığımızda fazlasıyla görmüş insanız. Allaha şükür alnımız açıktır” dedi.

  TEPKİ GÖSTERMESİ GEREKEN AKP’LİLER
  Sözlerinin yer aldığı videoyu da sosyal medya hesabından paylaşan Halaçoğlu şöyle devam etti:
  “Konuşma videomu yayınladığım halde, hala sanki CHP dinsiz diyen benmişim gibi yorum yapanlar, kendi anlama ve algılamalarını yeniden gözden geçirsin. Burada bana asıl tepki göstermesi gerekenler AKP’lilerdir. Ama ne gariptir ki CHP’liler gösteriyor. Gerçekte AKP’ye göstermeleri gerekirdi. Herhalde anlayış ve algı meselesi. Dikkat edin CHP dinsiz demiyorum, AKP’nin tabiriyle dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz diye bize yüklenecekler diyorum. Bu sözüm AKP’den çekindiğimiz için değil, her şartta nasıl olsa eleştirileceğimizi belirtmeye yöneliktir. Görülüyor ki aslında ne kadar iyi anlatırsam anlatayım, ancak herkesin anlayışı kadar anlatabiliyorum.

  HAFIZANIZI TEKRAR YOKLAYIN
  Sayın Arınç, hani hiçbir AKP’li, CHP için böyle saçma sapan cümle kurmaz diyorsun ya, buna ne dersin? Parti kurucunuzun daha 14 Mayıs 2015’te Van’da söylediklerine ne dersiniz? Kaldı ki sizlerin hiç ama hiç konuşmaya hakkınız yok. ‘Ona dokunmak ibadettir’, ‘Allahın bütün vasıflarına sahip bir liderimiz var Recep Tayyip Erdoğan’, ‘Bakara-makara’ diyeninize ne dersiniz? Size bir soru: ‘Bizim rahmetimiz gazabımızı aşacaktır inşallah’ diyen lider kim? Hafızanızı tekrar yoklayın sonra konuşun.”

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı