Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP’li Çirkin: Reyhanlı’da çocuklar kaçırılıyor

  ANKARA
  20.06.2013 - 10:42 | Son Güncelleme:

  MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, Suriyeli sığınmacıların kamp dışında yoğun olarak barındırıldığı merkezlerden olan Reyhanlı’da çocuk kaçırma olayları yaşandığını belirterek, hükümeti önlem almaya çağırdı.

  Meclis Genel Kurulu’nda, Suriye sınırındaki sorunların gündeme alınmasını içeren CHP önerisi üzerinde konuşan MHP’li Çirkin, şunları söyledi:

  AKLA ZİYAN TAVIR

  “Bugün Reyhanlı’da çocuklar kaçırılıyor. Çok tanınmış bir ailenin 8 yaşındaki çocuğu arabanın bagajına koyulup kaçırılıyor, mahallelinin infialiyle Allah’tan kurtarılıyor. Kim bunu kaçıranlar, Suriyeli. Bugün Reyhanlı’da neler oluyor görün. Reyhanlı halkı. Başbakan’ın söylediği evsahipliğini iki yıldan beri yapıyor, ama bunlar artık huzuru bozuyor. Bir il birbirine girmek üzere. Orada bir tek Alevi toplumunun işaret edilmediği kalıyor, böyle devlet yönetilmez. 52 vatandaşımız şehit oluyor, Sayın Başbakanımız bunu işaret ederken ‘53 Sünni öldü’ diyor. Bu, toplumu bölmektir, bu akla ziyan bir tavırdır. Bu sınırlardaki rezaletin, kepazeliğin gereğini yapın. ‘Bu sınırı bekleyemiyoruz’ diyorsanız bu memleketin sınırlarını bekleyen çıkar. Çünkü o kapıda yazar; sınır namustur diye.”

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı