ANKARA HABERLERİ

MHP Kazan İlçe Kongresi

AA / Nuğman GÖKTAŞ
04.01.2015 - 15:58Son Güncelleme : 04.01.2015 - 15:58

- MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: - ''2010 yılında yapılan anayasa referandumunda bu hükümetle birlikte o yollarda yürüyenler, o gün 'yetmez ama evet' diyenler, hükümetin ülkeyi sıkıntıya sokacak birçok düzenlemelerinin, değişikliklerinin arkasında olanlar bugün şikayetçi oluyorlar''

AA / Nuğman GÖKTAŞ

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, ''2010 yılında yapılan anayasa referandumunda hükümetle birlikte yürüyenlerin, o gün 'yetmez ama evet' diyenlerin bugün şikayetçi olduklarını'' öne sürdü.

Partisinin Kazan ilçe kongresine katılan Karakaya, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim barajının düşürülmesi ya da artırılması gibi konularda MHP'nin hiçbir hesabının olmadığını söyledi.

Karakaya, bir soru üzerine, Meclis Soruşturma Komisyonu'nun, 4 eski bakanı Yüce Divan'a gönderip göndermeyeceğine ilişkin kararı yarın vereceğini anımsatarak, şöyle konuştu:

"Tabi burada komisyondaki parmak çoğunluğuna bakıldığında her ne kadar kendi içlerinde bir anlaşma olmasa da öyle görünüyor ki yarın Yüce Divan'a çıkarmama kararı çıkacak gibi. Burada Yüce Divan'a gitme ya da gitmemeden daha önemli olan Türkiye'de hukukun üstünlüğüdür. Artık son yıllarda adalete olan güven son derece azalmış ve yara almıştır. Onun için yarınki Komisyon kararında tabii ki millet, yolsuzlukla suçlanan ve bundan dolayı da görevden el çektirilen 4 bakanın eğer suçsuzlarsa bunu orada ispat etmelerini bekliyor."

Karakaya, bir gazetede, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın açıklamalarına dayanılarak verilen habere ilişkin soruya karşılık da "2010 yılında yapılan anayasa referandumunda bu hükümetle birlikte o yollarda yürüyenler, o gün 'yetmez ama evet' diyenler, hükümetin ülkeyi sıkıntıya sokacak birçok düzenlemelerinin, değişikliklerinin arkasında olanlar bugün şikayetçi oluyorlar. Bu gelinen noktayı biz çok öncesinden uyardık. MHP'nin haklı çıkmasıyla övünmüyoruz, keşke haklı çıkmasaydık'' iddiasında bulunu.

Etiketler:
  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:52
  • Guneş
   06:31
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:15
  • Akşam
   18:50
  • Yatsı
   20:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı