KAYSERİ HABERLERİ

MHP Kayseri Milletvekili Kilci’den Ceylanpınar Önergesi

IHA
30.07.2015 - 11:48Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, 2 polis memurunun PKK tarafından Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde şehit edilmesiyle ilişkin olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi verdi.
MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, Adalet Bakanı Kenan İpek’in yazılı olarak cevaplandırması istemiyle verdiği önergede, polis memurlarının şehit edilmeden önce yaptıkları operasyona katılmaları sonrasında açık bilgilerinin dosyada yer almasına dikkat çekerek, böyle bir uygulamanın yanlış, sonuçlarının da çok ağır olduğunu dile getirdi. Kilci, TBMM’ye sunduğu soru önergesinde şu ifadelere yer verdi;
“Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde KCK eylemleri ile ilgili yapılan bir operasyonda KCK örgüt mensubu olarak bazı kişilerin gözaltına alınması ve daha sonra iki kişinin tutuklanması ile sonuçlanmıştır. Yapılan operasyona katılan emniyet görevlilerinin isim, telefon numarası ve adreslerinin dosyaya açık şekilde yer alması bu operasyonda görev alan emniyet mensuplarını rahatsız etmiş ve 15 Temmuz 2015 tarihinde savcılığa yapılan müracaatlarında “Bilgilerin açık şekilde yazılmasının can güvenliğini tehlikeye attığını” ifade ederek dosyaya gizlilik getirilmesi talep edilmiştir. Yapılan bu müracaattan dört gün sonra da KCK operasyonuna katılan Polis memuru Feyyaz Yumuşak ve aynı evde ikamet eden Polis Memuru Okan Acar’ın PKK’lı teröristler tarafından kafalarına sıkılan kurşun ile şehit edilmişlerdir. Sıkıntılı bir süreçte geçtiğimiz şu günlerde terör olayları ile ilgili operasyona katılan Emniyet görevlilerinin bilgilerinin dava dosyalarında açık olarak yazılması operasyona katılan personelin can güvenliği açısından doğru bir işlem midir? Şehadetinden 4 gün önce polis memuru Feyyaz Yumuşak’ın savcılığa yaptığı müracaata ‘dosyadan açık bilgilerin çıkarılması ve dosyaya gizlilik’ getirilmesi talebi süratle yerine getirmeyen savcı hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Operasyona katılan devlet görevlilerinin bundan sonra dava dosyalarında açık bilgilerinin yer almaması konusunda bir düzenleme yapılacak mı?”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden MHP Kayseri Milletvekili Kilci’den Ceylanpınar Önergesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Kayseri Milletvekili Kilci’den Ceylanpınar Önergesi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:00
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı