Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP Kayseri Milletvekili Çakmakoğlu, mazbatasını aldı

  DHA- Demet ÖZTÜRK- Recep İSTEK/KAYSERİ
  30 Temmuz 2007 - 16:35Son Güncelleme : 30 Temmuz 2007 - 16:35

  MHP'den Kayseri Milletvekili seçilen Milli Savunma eski Bakanlarından Sebahattin Çakmakoğlu, Kayseri’de mazbatasını aldı.

  Mazbata almadan önce MHP İl sinasında basın toplantısı düzenleyen Çakmakoğlu, seçim sürecini değerlendirdi. Çakmakoğlu gazetecilerin sorusu üzerine, MHP’nin henüz Cumhurbaşkanlığı adayı ya da seçimiyle ilgili değerlendirme yapmadığını, ancak partisinin kendisini aday göstermesi halinde bundan onur duyacağını söyledi. Çakmakoğlu, TBMM’deki çoğunluk itibariyla iktidar partisinin cumhurbaşkanı adayının daha şanslı olduğunu da belirtti.

  Çakmakoğlu seçim süreci ve seçim sonuçlarını değerlendirirken de şunları söyledi:

  “Biz seçim çalışmaları sırasında da söyledik. İç politikada nelerin öne çıkarılması gerektiği, bu öne çıkarılan hususlardaki yapılamayış ve yapamayışlarının telafisi için neler yapılması gerektiğini söylemeye gayret ettik. Dış politikada elle tutulur, gözle görülür bir başarı sağlanmadığı gerçeğinin de altını çizdik. Kıbrıs, Kuzey Irak ve AB. Zaman zaman ABD ile ilişkiler ortamında bunları belirledik. Ama bizim halkımızın, kısa gelecek için, kendisine abartılı olarak sağlanmış günü birlik ihtiyaçlar ve eksiklerini giderecek yardımların da etkisiyle, bu anlattıklarımızın önemli bir kısmını dikkate almadan oy kullandıklarını da düşünmemiz mümkündür. Halkımızın bu kararına da saygı duyuyoruz.”

  Bakan Çakmakoğlu basın toplanısının ardından Kayseri Adliyesi’ne geçerek İl Seçim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya’dan mazbatasını aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı