KASTAMONU HABERLERİ

MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı:

IHA
28.08.2015 - 18:46Son Güncelleme :

MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, seçimlerden korkmadıklarını söyledi.

IHA

MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, MHP’nin 46 yıllık bir geçmişinin olduğunu hatırlatarak, seçimlerden hiçbir zaman korkmadıklarını söyledi.
Maşalacı, Milliyetçi Hareket Partisi olarak AK Partili yöneticilerin AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısındaki açıklamalarını şaşkınlık ile karşıladıklarını ifade ederek, MHP’nin hiçbir zaman elini taşın altına koymaktan korkmadığını VE şehitlerin kemiklerini sızlatarak PKK ile masa başında müzakere yapanlarla bir araya gelmelerinin mümkün olmadığını ve olamayacağını kaydetti.
“ERKEN SEÇİMİN SİNYALİ 7 HAZİRAN ÖNCESİNE DAYANIYOR”
7 Haziran seçimlerinden önce tek başına iktidar çıkmadığı takdirde seçimlerin yenileneceği görüşünün pek çok kez AK Partililer tarafından dillendirildiğini, bu durumu görmezden gelerek suçu MHP’ye atmaya başladıklarını ifade eden MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı: “Seçim sonuçlarının açıklanması ile kaçak saraydaki şahıs, koalisyon ihtimallerini tamamen ortadan kaldıracak biçimde strateji uygulayarak ülkeyi hemen erken seçime sokmak için elinden gelen her şeyi yapmıştır. CHP ile yapılan koalisyon görüşmelerinin tamamı tiyatro oyunu olarak cereyan etmiş, CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına göre CHP ye koalisyon hükümeti kurulması teklif dahi edilmemiştir. Hükümet kurmak için gerekli yasal süre olan 45 gün boyunca milletimiz sözde koalisyon görüşmeleri ile kandırılmış, hükümet kurma çalışması adı altında geçen sürede ülkedeki kaos ortamının artmasının beraberinde getirdiği terör olayları tırmanmıştır. Zaten büyük bir sıkıntıda olan ülke ekonomisi tamamen iflas edecek noktaya gelmiştir. Sayın Başbakan, Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrası basın toplantısında, MHP ile görüşmeden “erken seçimden başka yol kalmadığını” söylemiştir. Zaten baştan beri MHP ile görüşmek gibi bir düşünceleri olmadığını belli etmişlerdir. CHP ile yapılan görüşmelerden sonuç aldırmayan kaçak saray ve avanesi, partimizi zora sokmak amacıyla yaverini tekrar Sayın Genel başkanımıza göndermiş, seçim gecesinde sayın genel başkanımızın ortaya koyduğu ilkelerden asla taviz vermeyeceğini bile bile koalisyon görüşmesi yaptırmıştır. Sayın milletvekilinin “ biz her yolu denedik” açıklaması ise oldukça manidar olup, partimizin ortaya koyduğu vazgeçilmez ilkelerin neler olduğunu bilmemekte veyahut söyleyememektedir” dedi.
“HÜKÜMET KURULAMAMASININ TEK SORUMLUSU AK PARTİ”
MHP’nin koalisyon içinde olmamasının sorumlusunun kendilerinin değil AK Parti’nin uzlaşmaz tavrı olduğuna dikkat çeken Başkan Maşalacı: “MHP olarak hem seçim kampanyası boyunca hem de seçim sonrasında olmazsa olmaz görüşümüz olarak 4 madde belirledik. Belirlediğimiz 4 maddeyi AK Parti genel başkanına da ilettik. Bu maddeler; anayasanın milli devlet, üniter yapı, başkentin Ankara olması, resmi dilin Türkçe olması ilk dört maddesine bağlılık sözü, çözüm sürecinin tümüyle tasfiyesi, rüşvet ve yolsuzluk vak’alarının 17/25 Aralık kapsamında, ucunun nereye dokunacağına bakılmaksızın araştırılması ve üzerine gidilmesi ve anayasal yetkilerini çiğneyen cumhurbaşkanının anayasal sınırlara çekilmesi ve kuvvetler ayrılığının ilkesinin kesin bir düzen içinde uygulanması kurallarıdır. Bahsettiğimiz dört şartın kabul edilmesi halinde, koalisyon hükümetinin protokolünü ve hatta bakanlar kurulunda yer alacak milletvekillerimizi dahi hazırlamışken, AK Parti genel başkanı ve başbakan hiçbir hazırlık yapmamış, görüşme sonrasında ise hükümete ortak olmadığımızı ifade ederek en kibar haliyle gerçekleri çarpıtmıştır. Sayın vekile, AK Parti genel başkanının koalisyon görüşmesi için TBMM’deki Genel Başkan makamına hangi hazırlıkları yaparak geldiğini bilip bilmediğini sormak isteriz. Sayın genel başkanımızın çok net biçimde ifade ettiği bu ilkeleri kabul etmeyen AK Parti Genel Başkanı koalisyon görüşmelerini başlamadan sonlandırmıştır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı: haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

25 Mayıs 2018, Cuma
 • İmsak
  03:18
 • Guneş
  05:11
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  20:13
 • Yatsı
  21:57
Sayfa Başı