ZONGULDAK HABERLERİ

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan;

IHA
13.07.2015 - 18:54Son Güncelleme :

MHP İL BAŞKANI HAMDİ AYAN KOALİSYON HÜKUMETİNİN KURULMASININ YAKIN OLDUĞUNU BELİRTTİ.

IHA

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, koalisyon hükümetinin kurulmasının yakın olduğunu belirtti.
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, istense Ramazan Bayrama kadar hükümet kurulacağını söyledi. Yaşanan süreçle alakalı açıklamalarda bulunan Ayan, “Belki görüşmeler olabilir müzakereler devam edebilir ve ya bayram sonrasına da kalabilir. Bir yola çıkılmıştır. Bunlar sağlanamasa en meşru şey olan bir seçim yolu daha gündemde olabilir” dedi.
Görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Ayan, “Anayasal sürece girilmiş durumda daha önce söylenmiş olan laflar havada kalan laflar spekülasyondan ibaret laflardı. Bugün iş gerçek mecrasına girmiş durumda bugün CHP Genel başkanı yarın genel başkanımız ziyaret edilecek. Sonrasında diğer partilerle bir görüşme yapılacağını biliyoruz. Bu istense Bayram öncesi hükümetin kurulacağını da biliyoruz. MHP Genel Başkanımız önemli bir cümle söylemiştir. Türkiyemizin, ülkemizin ve milletimizin geleceği ve bekası noktasında üzerimize düşen bir fedakarlık olursa fedakarlığımızı yaparız" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 14 maddelik kriterini hatırlatan Başkan Hamdi Ayan şöyle devam etti:
"CHP Genel Başkanı 14 maddelik bir kriter okudu. Bunları bilerek görüşme yaparsa başbakan bu işin bayram öncesinde olabileceği bir ihtimaldir. Belki görüşmeler olabilir müzakereler devam edebilir ve ya bayram sonrasına da kalabilir. Bir yola çıkılmıştır. Bunlar sağlanamasa en meşru şey olan bir seçim yolu daha gündemde olabilir. Biz MHP Zonguldak İl Teşkilatı olarak seçim koordinasyon merkezileri çalışmalarını bitirmedik hala devam ediyoruz. En azından böyle bir sürece gidildiği zaman Zonguldak teşkilatları olarak seçime hazırız. Bu 3-4 kriterden bir tanesi seçim olarak görünüyor. Halkın tekrar hükümeti kurması anlamına gelir seçim. Bunlarda bu süreç içerisinde olabilecek istenebilecek olan şeyler. Daha önceden birileri bir şeyler söyledi. Başbakanlık sizin olsun dediler meclis başkanlığı hakkında bir şeyler söylendi. Ama sonuç olarak baktığınızda her şey genel başkanımızın söylemiş olduğu mecrada devam ediyor. Genel Başkanımızın Türkiye’de bir krize müsaade etmeyeceğini de biliyoruz. O gerektiği yerde gerektiği zaman ortaya çıkar lafını söyler ve Türkiye kendi mecrasında ayaklarının üzerine basarak yoluna devam eder. Bunlar geçmişte yaşadığımız şeyler ve bu konuda genel başkanımızın tecrübesi çok fazla bunlar sağlayabilecek bilgisi ve donanımı var. Bu bakımdan herhangi bir sıkıntı görmüyoruz. Hükümetin kurulmasında veya seçime gidilmesinde bu görüşmeler ülkemiz için milletimiz için inşallah hayırlısı olur."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden MHP İl Başkanı Hamdi Ayan; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP İl Başkanı Hamdi Ayan; haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:10
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı