KAYSERİ HABERLERİ

MHP İl Başkanı Baki Ersoy’dan Terör Olaylarını Ve Ekonomik Sorunları Değerlendirdi

IHA
19.08.2015 - 11:26Son Güncelleme :

MHP İL BAŞKANI BAKİ ERSOY

IHA

MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy yaşanan terör ve ekonomik sorunlarla ilgili değerlendirmede bulundu.
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Baki Ersoy “ Ülkemiz bir yandan kahpe terör örgütü PKK’nın, bir diğer yandan da her gün giderek büyüyen ekonomik krizin içerisinde debelenmektedir. 7 Haziran milletvekilliği genel seçimlerinde aldığı darbeyle sarsılan AKP, koalisyon görüşmelerinde uzlaşmaz tavrını sürdürmüş ve Türkiye’yi siyasi çözümsüzlüğe sürüklemeye devam etmiştir. Zihinlerinde yatan erken seçim fikrini açıkça söyleme cesareti gösteremeyen AKP, önceliği sadece Türkiye olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin makul ilkelerine de uzak durmuştur. “Çözüm süreci” adı verilen tiyatro süresince, Oslo’da ve İmralı’da yapılan görüşmelerde PKK’nın isteklerini emir kabul edip yerine getiren geçici hükümet, ülkemizin bölünmez bütünlüğünden başka gayesi olmayan MHP’nin 4 şartını kabul edememiştir. Bilindiği gibi bu şartlar; Anayasa’nın ilk 4 maddesinin değiştirilmemesi, çözüm süreci komedisinin sonlanması, 17-25 Aralık operasyonlarıyla iyice gün yüzüne çıkan rüşvet ve yolsuzluk olaylarının yeniden ele alınması ve Cumhurbaşkanı’nın kuvvetler ayrılığı prensibi dâhilinde meşru çizgilerine çekilmesidir. Tek sevdası Türkiye olan Milliyetçi Hareket Partisi, hiçbir menfaat beklemeden sadece ülkemizin geleceği ve huzur ortamının yeniden sağlanması maksadıyla bu ilkeleri öne sürmüştür. Ama AKP, Türkiye’nin huzuru yerine kendi partisinin ikbalini aradığını ayan beyan belli etmiş, bu ilkelerde anlaşılamayacağını açıklamıştır. “Adet yerini bulsun” mantığıyla koalisyon görüşmeleri yapan AKP’nin geçici hükümeti, Sayın Genel Başkanımızla yaptığı görüşme sonrasında erken seçimi seçeneğini açıkça dile getirmiştir. Sinema sanatçılarına taş çıkarırcasına demokrat rolü yapan AKP, topluma “biz üzerimize düşeni yaptık” mesajını vermeye çalışmıştır. Bir kez daha anlaşılmıştır ki, Beştepe’deki saraydan kumanda edilen AKP’nin önceliği Türkiye değil, kendi çıkarlarıdır. Gündemi de Türkiye değil, kendi nefislerinin tatminidir. Geçici hükümetin Sağlık Bakanı’nın yaptığı “Başkan seçseydik bu kaos olmayacaktı” açıklaması da karanlık beyinlerindeki fikirlerin tezahüründen başka bir şey değildir.” dedi.
Türkiye’nin terörün yanı sıra ekonomik darboğazda olduğunu da ifade eden Baki Ersoy “ AKP’nin terör belası karşısındaki aymaz tavırları, ekonomik kriz karşısında da devam etmektedir. Kayserimizde 2014’ün ilk 6 ayında 6.243 adet protestolu senet varken, 2015’in ilk 6 aylık diliminde bu protestolu senet sayısı 7.031 adete yükselmiştir. Şehrimiz, ülke genelinde bu istatistiklerle 9. Sırada yer almıştır. Yine aynı şekilde karşılıksız çek oranlarında da ilimizde artış görülmüştür. 2015’in Mayıs ayında 681 adet olan karşılıksız çek sayısı Haziran ayında 1.642 adete yükselmiştir. Şehrimizin ekonomik göstergelerinden oluşan bu tablo, aslında bir Türkiye portresi çizmektedir. Siyasal beceriksizliklerine, ekonomik beceriksizliklerini de ekleyen AKP ülkemizi koşar adım toplumsal çöküşe doğru götürmektedir. Yeri gelince “ Milliyetçiliği ayaklar altına aldık.” diyen yeri gelince “ Ülkücüyüz, milliyetçiyiz” diyen AKP ve onun vizyonsuz temsilcileri; nabza göre şerbet ikram eden bu açıklamaları ile suni gündem oluşturma telaşına düşmüşlerdir. Zira kendileri sırça saraylarda, Kayseri’den ve hemşerilerimizden bihaber bir yaşam sürmektedirler. 7 Haziran’da yediği darbeyi hala atlatamayan bu saltanat ve şatafat sevdalıları, bu defa da uzlaşmaz ve ergen tavırları sebebiyle, olası bir erken seçimde de milletin tokadını yiyecektir. İnanıyoruz ki Türk Milleti, “Önce ülkem ve milletim” diyen Milliyetçi Hareket Partisi ile beraber yürüyecek ve saray, makam, mevkii sevdalılarına gerekli dersi verecektir.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden MHP İl Başkanı Baki Ersoy’dan Terör Olaylarını Ve Ekonomik Sorunları Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP İl Başkanı Baki Ersoy’dan Terör Olaylarını Ve Ekonomik Sorunları Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı