Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP Gül'ün adaylığı konusunda temkinli

  ANKA
  25 Temmuz 2007 - 15:56Son Güncelleme : 25 Temmuz 2007 - 15:56

  Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül’ün, “kararım meydanların işaretini görmezden gelmemek yönünde” diyerek yeniden cumhurbaşkanı adaylığına yeşil ışık yakması MHP’de temkinli karşılandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, “konuyu Cumartesi günü toplanacak MYK ve il başkanları toplantımızda değerlendireceğiz, genel başkanımız da kararımızı açıklayacak” dedi.

  Seçimlerinin ardından 23. dönem Meclisi’nde 71 milletvekili ile temsil edilecek olan MHP, son günlerde gerek Başbakan Erdoğan gerek Meclis Başkanı Arınç gerekse de Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’den peşpeşe gelen Köşk açıklamalarını değerlendirmeye aldı. Seçimin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli, kurmaylarına Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik konuşma yasağı koydu. MHP'de Köşk’e ilişkin ilk değerlendirme ise Cumartesi günü yapılacak.

  MHP Cumartesi günü yapacağı MYK ve İl başkanları toplantısı ile cumhurbaşkanlığı seçimini masaya yatıracak ve yeni dönemde Köşk konusunda izleyeceği stratejiyi belirleyecek. MHP’nin bu dönemde cumhurbaşkanı seçimi konusunda izleyeceği strateji de Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından kamuoyuna açıklanacak. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır da, ANKA’ya yaptığı açıklamada, “Gül’ün adaylığını ben değerlendirmem. Cumartesi günü MYK ve il başkanları toplantımızda konuyu görüşeceğiz. Fikirlerimizi ve ne yapacağımızı da Genel Başkanımız açıklayacak” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı