SAKARYA HABERLERİ

MHP Grup Başkanvekili Vural:

AA / Enes Duran,Emre Ayvaz
18 Ocak 2015 - 18:38Son Güncelleme : 18 Ocak 2015 - 18:39

- "Bir ülkücü ve milliyetçi olarak ben eğer burada bu milletin içinde yaşayan bir emekliyi onuruyla ailesine bakacak gelire kavuşturamıyorsam, ülkücü de, milliyetçi de olamam. MHP olarak, üreten bir ekonominin yanında, paylaşımcı bir ekonomi istiyoruz."

AA / Enes Duran,Emre Ayvaz

SAKARYA (AA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bir ülkücü ve milliyetçi olarak ben eğer burada bu milletin içinde yaşayan bir emekliyi onuruyla ailesine bakacak gelire kavuşturamıyorsam, ülkücüde, milletçide olamam" dedi.

Vural, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen MHP Sakarya 11. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Sakarya'nın hem Türkiye'yi hem Türk milletini hem de MHP'yi anlamak için önemli bir yer olduğunu söyledi.

Sakarya'nın Anadolu'nun her bir tarafından, balkanlar ve kafkaslardan gelenlerin kardeşçe birlikte yaşadığını bir bölge olduğunu ifade eden Vural, "Sakarya diyorki hangi etnik gruptan olursan ol ben Türk milletiyim diyor, ben bu millete vücut verdim diyor, ben bu coğrafyayı vatan yaptım diyor" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan "Kamu Yönetiminde Şeffaflık Programı"nda birçok maddenin bulunduğunu en ilgincinin de yolsuzlukları ihbar eden kamu görevlilerinin ödüllendirilmesi olduğunu savunan Vural, şunları söyledi:

"17-25 Aralık yolsuzluk operasyonunda görev alanları perişan ettiler. 'Yolsuzluğu bulanı perişan edeceğiz.' diyorlar. Maksat bu yolsuzluk operasyonları yapanları bulmak ve ayıklamak. Rüşvet ve yolsuzluk ihbar edilse, memurlar kendilerine verilen yüzde 3 zammı bile istemezler. Rüşvet ve yolsuzluğunu ihbarının ödülünü memurlara dağıtın, onlar başka bir şey istemez. Eğer bir kimse yolsuzlukla mücadelede samimiyse meclis soruşturma komisyonunda yüce divan yolunu açar."

- " Ekonomi politikası değişmeli"

Vural, Türkiye'de bugün emekliden, çalışana, atanamayan öğretmen ve mühendise kadar pek çok kesimin sıkıntı içesinde olduğunu öne sürerek, Sakarya'da yaşayan bir ailenin gelirinin yüzde 2'sinin 2002 yılında faize borca giderken, bugün yüzde 52'sinin gittiğini iddia etti.

Hükumetin, esnafa faizsiz kredi vereceğini ancak esnafın krediyi ödeyecek durumumun dahi olmadığını savunan Vural, "Esnafa borçlarını ödeyecek gelir lazım. Bugünü kurtarmak geleceği yok etmektir. Güzelim Sakarya'da tarım bitti, çiftçi ekemiyor, ektiğini biçemiyor, sattığıyla doyamaz hale geldi. Türkiye üretmiyor. Üretim olmadığı için işsiziz. Üniversiteli gençlerimizin yüzde 25'i işsiz. Neden Türkiye üretmiyor? Ürettiği ekonomiyle istihdam oluşturmuyor? Onun için bu ekonomi politikası değiştirilmeli" şeklinde konuştu.

Dünün sorunlarını geride bıraktıklarını, bugünün sorunlarının çok daha farklı olduğunu ifade eden Vural, şöyle konuştu:

"Bir ülkücü ve milliyetçi olarak ben eğer burada bu milletin içinde yaşayan bir emekliyi onuruyla ailesine bakacak gelire kavuşturamıyorsam, ülkücü de, milletçi de olamam. Biz eğer Sakarya'da bir emekli, çiftçi, memur ailesini güçlendiremiyorsak, Türk milletini güçlendiremeyiz. Meselenin siyasi boyutu olduğu kadar, ekonomik boyutu da var. Bu bakımdan MHP olarak, üreten bir ekonominin yanında, paylaşımcı bir ekonomi istiyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden MHP Grup Başkanvekili Vural: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ocak 2015 tarihinde saat 18 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Grup Başkanvekili Vural: haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   17:01
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı