GİRESUN HABERLERİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın:

AA / Atakan Çıtlak
25.01.2015 - 14:08Son Güncelleme :

- "Bu ülke kurulurken nasıl Misak-ı Milli sınırları içerisinde bir ve bütün olarak kabul gördüyse, aynı zihniyet, aynı kardeşlik anlayışının devam etmesinden yanayız. Bu konuda tavizkar değiliz"

YEREL HABERLER GİRESUN

AA / Atakan Çıtlak

GİRESUN (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bu ülke kurulurken nasıl Misak-ı Milli sınırları içerisinde bir ve bütün olarak kabul gördüyse, aynı zihniyet, aynı kardeşlik anlayışının devam etmesinden yanayız. Bu konuda tavizkar değiliz" dedi.

Yalçın, bir düğün salonunda düzenlenen MHP'nin il teşkilatı kongresindeki konuşmasında, parti olarak 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlere iktidar olmak için hazırlandıklarını söyledi.

"HDP’nin, 7 Haziran genel seçimleri sonrası batının da desteğini alarak Diyarbakır’da kendi meclisini oluşturacağını" öne süren Yalçın, "PKK uzantısı HDP, 'Ben müstakil olarak seçimlere gireceğim' diyor. Yüzde 10 barajını aşamayacağını bile bile bunun ardındaki gerçek sebep, geçemedikten sonra yüzlerini batıya dönüp, ‘Bize bu imkanı vermediler, demokratik bir yarış değil, hayat hakkı tanımıyorlar’ diyerek Diyarbakır’a geçip orada kendi meclislerini açmaktır. Amaç budur. Böyle bir yapı içerisinde gelişen ve büyüyen terör örgütü karşısında maalesef siyasi iktidar hiçbir şey yapamamaktadır” diye konuştu.

Türk seçmeninin genel seçimlere, "Ülkenin bölünmesine mi, yoksa bölünmemesine mi oy vereceğim" sorusunun cevabını arayarak gideceğini iddia eden Yalçın, şöyle devam etti:

"7 Haziran seçimleri çok büyük önem arz ediyor. 7 Haziran'da sandığa giden seçmen şuur altında 'Bu ülkenin bölünmesine mi yoksa bölünmemesine mi oy vereceğim' sorusunun cevabını arayarak gidecektir. Gerçekten de şu anda içerisinde bulunduğumuz şartlar ülkeyi bu hale getirmiştir. İşte 7 Haziran seçimleri bunun için çok önemlidir. 7 Haziran seçimleri sadece siyasi partilerin yarışacağı sıradan saf bir seçim değildir. 7 Haziran’dan sonra Türkiye'de çok şeyler olur. Bunları istemiyoruz MHP olarak."

Yalçın, Anadolu’da bin yıldır süren kardeşliğin devamından yana olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"46 yıllık bir kardeşlikten bahsediyoruz. Bu bahsediş siyasi bir ağızla söylenmiş değildir. Bin yıllık bir Anadolu birliğinden bahsediyoruz. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyin ağzından düşürmediği bu bin yıllık kardeşlik sadece geçmiş ile de alakalı değil. Yani içinde bulunduğumuz durum içinde bu kardeşliği muhafaza etmek, sonra geleceğe taşımak. Yani MHP, 'bin yıllık kardeş' derken, kardeşlikten bahsederken gelecek yeni bir bin yılın kardeşliğini de tasavvur ediyor. Onu da ön görüyor. Yani bu kardeşlik bizi önce 2023’e, sonra 2071’e, sonra payidar olmak üzere tarihimize kadar taşıyacaktır. Arzumuz, niyetimiz budur. Bu ülke kurulurken nasıl Misak-ı Milli sınırları içerisinde bir ve bütün olarak kabul gördüyse, aynı zihniyet, aynı kardeşlik anlayışının devam etmesinden yanayız. Bu konuda tavizkar değiliz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2015 tarihinde saat 14 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: haberi güncellenecektir.

GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:45
Sayfa Başı