YALOVA HABERLERİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan:

AA / İsmail Ersan,Erhan ERDOĞAN
18.01.2015 - 16:45Son Güncelleme :

- "Bu Türkiye, bizim Türkiyemiz değildir. Bizim Türkiyemiz adaletin olduğu, bu dünya var oldukça ezanı, bayrağı hür Türkiye'nin olduğu, dünyada lider olan Türkiye'nin olduğu bir Türkiye'dir"

YEREL HABERLER YALOVA

AA / İsmail Ersan,Erhan ERDOĞAN

YALOVA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Bu Türkiye, bizim Türkiyemiz değildir. Bizim Türkiyemiz adaletin olduğu, bu dünya var oldukça ezanı, bayrağı hür Türkiye'nin olduğu, dünyada lider olan Türkiye'nin olduğu bir Türkiye'dir" dedi.

Adan, partisince Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Kongrenin divan başkanlığını yapan Adan, partililere seslenerek, MHP'nin siyaset anlayışında 2 temel nokta bulunduğunu belirtti.

Adan, bu temel noktaları açıklayarak, "Biri, şartlar ne olursa olsun ezanı hür, bayrağı hür Türkiye. İkincisi, hiç kimsenin paradan dolayı namerdin önünde boyun eğmediği bir Türkiye. Adaletin olmadığı yerde aile, kardeş, vatan, hiçbir şey yoktur" diye konuştu.

AK Parti hükümetini eleştiren Adan, "4 bakanı hırsızlık nedeniyle istifa etmiş olan bu hükümetin Türk milletini temsil etme yetkisi yoktur, olamaz" ifadesini kullandı.

Bu kadar arsızlığa cumhuriyet tarihinde değil Türk tarihinde rastlanmadığını ileri süren Adan, "Diğer taraftan geçen sene 21 Mart'ta bu memleketin birliğine, askerine, şefkatine, merhametine kurşun sıkan eşkıya başını Diyarbakır’da devlete ortak ettiler. İki başlı Türkiye yarattılar. Bu Türkiye de bizim Türkiyemiz değildir. Bizim Türkiyemiz adaletin olduğu, bu dünya var oldukça ezanı, bayrağı hür Türkiye'nin olduğu, dünyada lider olan Türkiye'nin olduğu bir Türkiye'dir" diye konuştu.

Mevcut İl Başkanı Hasan Topçular'ın yanı sıra Şaban Önder Dönmez ve Mehmet Çam'ın aday olduğu kongrede, daha sonra oylama işlemine geçildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ocak 2015 tarihinde saat 16 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan: haberi güncellenecektir.

YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı