GAZİANTEP HABERLERİ

MHP Gaziantep İl Başkanı Taşdoğan:

AA / Orhan Çiçek
25.02.2016 - 12:12Son Güncelleme :

- "Milletvekilimiz Özdağ, MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmiştir ancak partiden istifa etmiş gibi algılanıyor"

AA / Orhan Çiçek

GAZİANTEP (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ'ın partiden değil, genel başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini söyledi.

Taşdoğan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Özdağ'ın istifası konusunda yetkili kurullarında yapacakları görüşmenin ardından kamuoyuna bilgi vereceklerini belirtti.

Kamuoyunda Özdağ'ın partiden istifa ettiği şeklinde bir algı olduğunu ifade eden Taşdoğan, "Milletvekilimiz Özdağ, MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmiştir ancak partiden istifa etmiş gibi algılanıyor. Böyle bir durum yok. Sayın Özdağ halen MHP Gaziantep milletvekilidir" dedi.

Bazı il başkanlıklarının feshedildiğini de anımsatan Taşdoğan, tüzüğe uygun olarak yapılan değişikliklerle yeni yönetim oluşturulacağını kaydetti.

Olağanüstü kurultay konusunun ise MHP geleneklerinde bulunmadığını belirten Taşdoğan, "Biz zaten kongre kararı aldık ve 9 Ekim 2016'da ilçe kongrelerine başlıyoruz" diye konuştu.

Parti olarak her zaman seçime hazır olduklarını dile getiren Taşdoğan, Gaziantep'in sorunlarıyla ilgili de bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden MHP Gaziantep İl Başkanı Taşdoğan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Gaziantep İl Başkanı Taşdoğan: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı