Gündem Haberleri

  MHP "ekonomi" ve "terörle mücadele" vurgusu yapacak

  AA
  30.09.2015 - 11:23 | Son Güncelleme:

  MHP, 7 Haziran'dan sonra artan terör olayları nedeniyle, 1 Kasım'daki seçim bildirgesinde, ekonominin yanı sıra "terörle mücadele" konusunu ön plana çıkaracak.

  Ankara Arena Spor Salonu'nda 3 Ekim'de gerçekleştirilecek Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı ile sahaya inmeyi planlayan MHP, 7 Haziran'daki 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için hazırlanan seçim bildirgesinde çok az değişiklik yaparak, 1 Kasım seçimi öncesinde seçmenlerden oy isteyecek.

  Önceki seçimde 56 miting yapan Genel Başkan Devlet Bahçeli, bu seçimde daha az miting gerçekleştirecek, ayrıca televizyon programlarına çıkacak. Bunların yanı sıra parti tarafından yurtdışı programları da yapılacak.

  3 Ekim'deki toplantıya kilitlenen MHP, daha sonra mitinglere başlayacak.

  Bir önceki seçimde "Bizimle yürü Türkiye" sloganını kullanan MHP, bu seçimde "Ülkenin geleceğine oy ver" sloganını öne çıkaracak.

  "Varlık yokluk" seçimi

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, 1 Kasım seçimine "varlık yokluk seçimi" olarak baktıklarını söyledi.

  Vatandaşın, geleceğinden ve ülke topraklarının bütünlüğünün devam edip etmeyeceğinden endişeli olduğunu savunan Öztürk, kanun hakimiyetinin ortadan kalktığı, kanunların çiğnendiği bir ortamda, hukukun üstünlüğünün hakim kılınıp kılınmayacağından da herkesin endişe duyduğunu öne sürdü.

  Öztürk, "İnsanlar hükümetin sebebiyet verdiği karanlık tablodan milleti çıkarabilecek, kendi menfaatlerinin yerine ülke menfaatlerini ön planda tutacak, nefsi endişelerinin yerine ülke üzerine yoğunlaşan tehlikelerin endişelerini taşıyabilecek ve bunlara çözüm yolları bulabilecek bir iktidar arzuluyorsa, geleceğini kendisi temin etmiş olacaktır" ifadesini kullandı.

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı