IĞDIR HABERLERİ

MHP’den Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı

IHA
21.09.2015 - 17:05Son Güncelleme :

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP), IĞDIR MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIYLA TANITTI.

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Iğdır milletvekili adaylarını düzenlediği toplantıyla tanıttı.
MHP’den aday olan Prof. Dr. Yakup Kumtepe ile Muharrem Çenen, kendilerini karşılayan partililerle birlikte Atatürk Caddesinde esnafı ziyaret etti, sonra parti binasına gelerek burada düzenlenen tanıtım programına katıldı. Toplantıda konuşan MHP Iğdır Milletvekili Adayı Muharrem Çeçen, 1 Kasım seçimlerinin hayırlara vesile olmasını dileyerek şöyle konuştu: “Iğdır’da yaşayan hemşehrilerimizi ve Iğdır’ı kucaklayacak, birlik ve beraberliği sağlayacak bir kadroyla yola çıkmış olan Milliyetçi Hareket Partisi adayları bütün halkımızın oylarına taliptir. Iğdır’da Kurtuluş Savaşı mücadelesinde nasıl birlikte olduysak, bugünde Iğdır’ın üzerinde oynanan oyunları el birliğiyle bertaraf etmek ve huzuru hakim kılmak için yine el birliği içinde olacağız. Iğdır’da birçok etnik gruplar yaşamaktadır ve biz kardeşçe yaşamışız, bundan sonra da kardeşçe yaşayacağız. Bizim hiç kimseyle herhangi bir ötekileşme politikamız olmamıştır, olmayacaktır. Kimimizin dayısı veya amcası Kürt’tür, Balkan Türküdür, Azerbaycan Türküdür. Buradan anlaşılır ki biz bir bütünüz. Biz Iğdır’da insanlarımızı kucaklayacak, Iğdır’ın milletvekili olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”
“ŞEHRE GELİRKEN GELENEKSEL HALE GELMİŞ KONVOYU ŞEHİTLERİMİZ İÇİN İPTAL ETTİK”
Seçim çalışmalarını başlatmak üzere bir araya geldiklerini dile getiren milletvekili adayı Prof. Dr. Yakup Kumtepe de, şunları söyledi: “Geleneksel hale gelmiş olan konvoyla şehre girmeyi partimiz yöneticileriyle birlikte yakın dönemde milletimizin bağrından kopan, bize emanet edilmiş 14 şehit polisimizin ruhunu incitmemek adına iptal ettik. Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, yüce milletimizin ve tüm Iğdırlıların başı sağolsun diyorum. Bugün burada sevgili kardeşim Muharrem Çeçen ile birlikte karşınızdayız."
Son 13 yıllık iktidarı döneminde AKP’nin ülkeye ve milli değerlere verdiği zararın ortada olduğunu anlatan Kumtepe, sözlerini şöyle sürdürdü: "İktidar olabilmek için milli değerleri yok etme pahasına izlediği tutum insanları ayrıştırmış, tabakalaştırmış, kutuplaştırmıştır. Milleti ayrıştıracak tüm kumpasların içinde yer almış, alt ve üst kimlik oluşturmuştur. Çok açıktır ki üst kimliğe yandaşlarının çıkarlarını oturtmuştur. İnsanları etnisite temelinde değerlendirmiş, birbirinden uzaklaştırmış, tamiri zor yara açmıştır. Çıkar grupları oluşturmuştur, bizden yana olanlar olmayanlar diye ayırmış, ya benden yana olursun ya bertaraf olursun kavramını literatüre sokmuş, insanların belleğine işletmiş, korkutup sindirmiştir. Bunu en çok yaşayan, en derinliğine kadar hücresinde hissedenler, bu güzel şehirde yaşayan insanlar olmuştur.”
Iğdır’da yaşayan Türk’ün de Kürt’ün de ihmal edilmiş olduğunu savunan Kumtepe, şunları söyledi: “Buradaki halkların arasına nifak sokmuşlar, yüzyıllardır bir arada yaşayan bu güzel insanları birbirine hasım hale getirmişlerdir. Mahallede, sokakta, köyünde yaşayan insanlar birbirine selam vermez duruma düşürülmüştür. 13 yıllık AKP iktidarı döneminde iş adamlarımız zor durumda bırakılmış, iş hacimleri düşmüş, böylece yatırımlarını göç ederek başka yerlere taşımış, rızıklarını bir başka yerde arar duruma gelmişlerdir. Baskı, sosyal hayatta derinlere nüfuz etmiştir."
“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”
Günün birlik olma günü olduğunu kaydeden Kumtepe, bu birlikteliğin adresinin MHP olduğunu söyledi. İnsanımızın buraya gönül verdiğini anlatan Kumtepe, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz bu vatana, millete sevdalı doğmuşuz. Bu güzel insanlara canımızla kanımızla sevdalıyız. Dünyanın neresinde olursam olayım, Iğdır’ın ve Iğdırlının derdini yüreğinde hisseden bir kardeşiniz olarak Rabbim beni siyasi arenada sizlerin karşısına hizmet vermek üzere çıkardı. Bu kutlu yolda birlikte olalım. 2009’dan beri olan seçimlerde araya nifak sokanlar bir arada olmamızı engellemiştir. Bu nedenle insanlarımız iş alamaz olmuş, esnafın hali içler acısı, bürokrat ve memur arkadaşlarımız baskı altında kaldıkları için diğer illere tayin edilmiştir. O kadar ileri boyuta gitmiştir ki yakın dönemde ulusal gazetelerde köşe yazılarına kadar yansımıştır." İçimize giren bir virüsün bünyeyi zayıflatmaya başladığını anlatan Kumtepe, sözlerine şöyle devam etti: "2009’dan beri bu toplum bu virüs ile savaşmakta, ayakta kalmaya çalışmaktadır. Var olma mücadelesi vermektedir. Ne zaman ayağa kalkmaya, toparlanmaya çalışsa bu nifak virüsü kabuk değiştirmekte, farklı yollarla bünyeyi zayıf düşürmektedir. Ancak beden güçlü, insanlar aklıselim, duyarlı ve tutarlı; artık bu kabuk değiştirmelere izin vermeyecek kadar bağışıklık sistemini geliştirmiş durumda. Yüce Rabbim’in inayetiyle bu yalan, dolan, iftira, ikiyüzlülüğün üstesinden gelinecektir. Benim size sözüm şudur ki; bu güzel insanlar için, milletin geleceği için, Türkiye’nin Kafkaslara bakan bu güzel toprakları için, var olabilmek için, yalana, dolana, kabuk değiştiren insanlara geçit vermeyelim. Gücümüzü birleştirelim.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden MHP’den Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP’den Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ
  IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   11:59
  • İkindi
   14:59
  • Akşam
   17:23
  • Yatsı
   18:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı