Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP’den Beypazarı incelemesi

  Umut ERDEM / ANKARA
  01 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 01 Şubat 2011 - 00:55

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, AK Parti’ye geçen Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp’in yaklaşık 1 haftadır ilçeye gelmediğini belirterek, “Halka sakin olmalarını, taşkınlık yapmamalarını ve bunun cevabını sandıkta vermeleri gerektiğini ifade ettik. Sokağa çıktığında vatandaşın da yüzüne bakacak hali yok” dedi.

  Özalp’in, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın baskısıyla AK Parti’ye geçtiğine ilişkin iddialar üzerine MHP’nin görevlendirdiği Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, eski Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte ilçede incelemelerde bulunan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çobanoğlu, şunları söyledi: “İncelemelerimizde onurlu bir belediye başkanının partisinden değil belediye başkanlığından istifa etmesinin uygun olacağını anlattık. İçişleri Bakanlığı’nın baskısından bahsediliyor. İçişleri Bakanı’nın aradığını söylüyor arkadaşlarımız. ‘Seni ben bile kurtaramam. Elimizde dosyalar var’ gibi ifadelerden bahsediliyor. Bunu çok çirkin buluyorum. Siyasi ahlaka uymayan bir davranış şekli. Gölbaşı’nda da bir operasyon yapmaya çalışıyorlar. Bir baskı var ama belediye başkanımız o konuda dik duracak bir arkadaşımız.”

  Seçmenlerime hizmet için ihanet ettim

  MHP ile AK Parti’yi karşı karşıya getiren Ankara’nın Beypazarı İlçe Belediye Başkanı Cengiz Özalp, bir haftalık sessizliğin ardından dün istifa gerekçesini açıkladı. Beypazarı’nda yapılan yatırımların yeterli olmadığını, eski borçlarından dolayı İller Bankası’nın 3 milyon lira kesinti yaptığını belirten Özalp şunları söyledi: “MHP’den seçildim, geçişimle seçmenlerimi üzdüm, ihanet ettim, doğrudur. Ben siyaset adamı değilim, hizmet için geldim. Bir tarafa MHP’den seçildiğim camiayı, seçmenlerimi koydum, bir tarafa da 35 bin nüfuslu Beypazarı’nı koydum. Beypazarı’nı tercih ettim.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı