Ege Haberleri

  MHP’de kongre zamanı

  Hürriyet Haber
  29.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP İzmir’de kongre takvimi açıklandı. Üye sayısı 400’ün üzerindeki ilçelerde delege seçimi yapacak olan parti, sadece Buca ve Kemalpaşa’da sandık kuracak.

  İzmir’de 20 bin üyesi olan partinin İl Başkanı Necat Karataş, ilçe kongrelerinde yarıştan yana olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi: “Aday olmayı düşünenlere engel olunmayacak. Siyasi partilerde yarış olmalı, demokrasinin gereği de bu. Ancak bazı ilçeler kongreden daha güçlü çıkmak için kendi aralarında uzlaşarak tek aday çıkarıyor. İl yönetimi olarak bu konuda bir yönlendirmemiz olmayacak. Kimseye ‘aday çıkma’ demeyiz. Çünkü kazanan MHP olacaktır.”

  Belirlenen takvim

  MHP İzmir’de kongre takvimi açıklandı. Üye sayısı 400’ün üzerindeki ilçelerde delege seçimi yapacak olan parti, sadece Buca ve Kemalpaşa’da sandık kuracak. İzmir’de 20 bin üyesi olan partinin İl Başkanı Necat Karataş, ilçe kongrelerinde yarıştan yana olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi: “Aday olmayı düşünenlere engel olunmayacak. Siyasi partilerde yarış olmalı, demokrasinin gereği de bu. Ancak bazı ilçeler kongreden daha güçlü çıkmak için kendi aralarında uzlaşarak tek aday çıkarıyor. İl yönetimi olarak bu konuda bir yönlendirmemiz olmayacak. Kimseye ‘aday çıkma’ demeyiz. Çünkü kazanan MHP olacaktır.”

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı