ÇORUM HABERLERİ

MHP Çorum Teşkilatı Gazetecilerle Bir Araya Geldi

IHA
26 Temmuz 2015 - 16:49Son Güncelleme : 26 Temmuz 2015 - 16:50

MHP ÇORUM TEŞKİLATLARI GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Çorum Teşkilatları, Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 107. yıldönümü nedeniyle gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltıya MHP Çorum İl Başkanı Bekir Çetin, MHP Merkez ilçe Başkanı Sinan Özcan, MHP Kadın Kolları Başkanı Ülkü Kır, parti yöneticileri ve gazeteciler katıldı.
Son günlerde yaşanan terör olaylarında şehit olan güvenlik görevlerine aileleri ve Türk milletine başsağlığı dileyerek konuşmasına başlayan Çetin, devletten artık terör karşısındaki acziyeti bir kenara bırakarak etkin bir mücadele ile bu işin kökten çözmesini beklediklerini söyledi.
24 temmuz 1908 tarihine kadar uygulanan sansür uygulamasının bu tarihte kaldırılması ile birlikte Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından kutlanmaya başlanan Basın Bayramı’nın bu yıl 107. yıl dönümünün kutlandığını hatırlatan Çetin, “Basın kurumu yazılı ve görsel kanalları ile birlikte demokratik yaşantımızın en temel ve vazgeçilmez unsurlarından birisini teşkil etmektedir.Temel hak ve özgürlüklere saygılı, kişilerin şahsi hayatlarına müdahale etmeyen, tarafsız, bağımsız ve her türlü baskıdan uzak bir basının demokratik yaşantımızı güçlendireceği, ülkemizde demokrasi kültürünü çok daha sağlam bir konuma getireceği şüphe götürmez bir gerçektir.
Her ne kadar ülkemizde basınımız çok çeşitli tehditler ve baskılar altında bulunsa da bu baskılara boyun eğemeyecek, basın mesleğinin onurunu ve şerefini taşıyacak yüreklilikte basın kurumlarımızın ve çalışanlarımızın olması bizlerin bu konuda geleceğe daha ümitle bakmamızı sağlamaktadır.Basın bayramı münasebeti ile evvele görevlerini icra ederken şehit düşen bütün basın mensuplarımızı rahmet ve şükran ile anıyorum.Bundan sonraki basın bayramlarını basınımızın tamamen baskıdan uzak bir ortamda kutlamayı temenni ediyor; öncelikle şehrimizde bu görevi icra eden, gece gündüz demeden bizleri hemşerilerimize ulaştırmak için çalışan yerel basınımızın çok kıymetli temsilcilerini ve diğer bütün basın mensuplarımızın bayramını kutluyorum” dedi.
7 Haziran Genel seçimleri ile ilgili de değerlendirmede bulunan Çetin, seçimlerde Çorum’da çok az bir farkla milletvekili çıkaramadıklarını hatırlattı. Çetin, 2011 genel seçimlerine göre oylarını yüzde 60 oranında artırmalarına rağmen bunu başarı olarak kabul etmediklerini ve çok daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.
Konuşmasında CHP’yi de sert bir dille eleştiren Çetin, “Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olduğunu, ulusalcı olduğunu iddia edenlerin siyasi teröristlerle bir araya gelip koalisyon kurduktan sonra Anadolu insanının, şehit analarının yüzüne nasıl bakacaklarını merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Seçim süresince devletin imkanlarının iktidar partisi için seferber edildiğini savunan Çetin, “İktidar partisi köylerimizi İl Özel İdaresini önümüzdeki 4 yıl borçlandırmak pahasına köylerimizi parke taşına boğmuştur. MHP olarak vatandaşımıza bu şekilde hizmete vesile olduğumuz için mutluyuz. Muhalefette de olsa vatandaşa nasıl hizmet edileceğini ve ettirileceğini de böylece kamuoyumuza gösterdiğimize inanıyoruz” diye konuştu.
MHP İl Başkanı Çetin, "Milletimiz 7 haziran seçimleri ile AK Parti’nin 13 yıllık tek başına iktidarına dur demiştir. Koalisyona bakış açımız 7 hazirandan bu yana aynıdır. AK Parti ile koalisyon kurulabilmesi için 3 şartımız bulunmaktadır. Birincisi Cumhurbaşkanın anayasal sınırları içerisine çekilmesidir. İkincisi 17-25 aralık süreci ile ortaya çıkan yolsuzların sorumlularının adalet önüne çıkmasıdır. Ve birileri çözüm süreci adını verse de bize göre biz çözülme-ihanet süreci olan sürecin sona erdirilmesidir. Bu şartlara bakıldığı zaman her birinin MHP olarak her zaman tekrar ettiğimiz hususlar olduğu görülecektir. Terör örgütü, asker ve polisimizin karakolların kapatılmasından istifade ederek palazlanmış ve tekrar saldırılarına başlamıştır. Terör örgütün siyasal temsilcileri mecliste parti olarak temsil edilir hale gelmiştir. AK Parti ne yazık ki kendisi girdiği gibi ülkemizi de yılanla aynı çuvala sokmaya çalışmaktadır. Devletin güvenlik güçleri, savcısı, hakimi dahi PKK’nın kimlik kontrolüne girer hale gelmiştir. Diğer matematiksel koalisyon ihtimalinde ise her ne kadar birileri yüzde 60’lık bir bloktan bahsetse de MHP elinde şehitlerimizin kanı bulunan bir terör örgütünün siyasi uzantıları ile aynı blok içinde adının anılmasına dahi tahammülü bulunmamaktadır. Bütün milletimize taahhüdümüz şudur ki MHP ülkemizin ve milletimizin bekası için her türlü fedakârlığı yapacak ve en doğru kararı verecektir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden MHP Çorum Teşkilatı Gazetecilerle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Çorum Teşkilatı Gazetecilerle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:00
  • Guneş
   05:50
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı