Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP, ‘Beyaz Propoganda’ yapacak

  Hürriyet Haber
  24.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP, seçim kampanyalarında ‘‘huzur’’ temasını işlemeye hazırlanıyor. Seçim kampanyası için herhangi bir şirketle anlaşmayan ve bu çalışmaları kendisi yürütme kararı alan MHP'nin uygulayacağı stratejinin ana hatları şöyle:

  Amaç, MHP'nin 30-40 milletvekilini Meclis'e sokması değil. Temel hedef iktidar olmaktır.

  Bütün siyasi partiler denendi, MHP denenmedi. Türkiye'nin temel politikaları ve icraatlarındaki olumsuzlukların sorumlusu MHP dışındaki partilerdir. Bu sıkıntılarda MHP'nin bir yönetim sorumluluğu yok. MHP, 30 yıllık siyasi geçmişinde büyük bir aydın potansiyeli yetiştirdi. Türkiye'de en büyük entellektüel potansiyele MHP sahip.

  Temizlik ve dürüstlük noktasında halkın beklentilerine yanıt verecek yegane hereket MHP'dir. Türkiye'de henüz kirli bir siyasetin, kirliliğe sebep olan siyasetçilerin mücadeleleri veya ittifakları söz konusu. MHP ilk defa Türkiye'de temiz siyaset isteyen insanların, ilkeli-dürüst Türkiye isteyen insanların hizmetlerine tercüman olacak.

  KADROYA OY İSTENECEK

  MHP'nin anlayışında veya fikirlerinin takdiminde değişiklik olmayacak. Bütün sorun MHP'nin yanlış anlaşılmasından kaynaklanıyor. ‘‘Milliyetçilik' ayırıcı değil, birleştirici bir unsur.

  MHP kendini doğru anlatmaya yönelik ‘Beyaz Propaganda' yapacak. Mesajlarını halkın birliği, barışı, huzuru temeline oturtacak. Rakiplere kara çalma politikası, ‘Kara Propaganda'dan kaçınacak. Çünkü, bunun ülkeye hiçbir yararı olmadığı görüldü. Bu nedenle MHP, ‘‘Kara Koro’’ya katılmayacak.

  MHP'nin kadro hareketi olduğu vurgulanacak. Bu nedenle Genel Başkan Devlet Bahçeli'den çok, MHP kadrosuna oy istenecek. Bunun yanında, Genel Başkan olarak Bahçeli'nin ilkeli, dürüst, seviyeli, temiz bir Genel Başkan olduğu da vurgulanacak.  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı