MALATYA HABERLERİ

MHP Battalgazi İlçe Başkanı Şahin’den Kadir Gecesi Mesajı

IHA
13.07.2015 - 13:57 |Son Güncelleme :

MHP BATTALGAZİ İLÇE BAŞKANI ŞAHİN'DEN KADİR GECESİ MESAJI

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Battalgazi İlçe Başkanı Gökhan Şahin, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı mesajında tüm İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik etti.
Şahin yazılı açıklamasında rahmet ayı olan Ramazan Ayı’nın sonuna yaklaşmanın hüznünü ve aynı zamanda da bin aydan daha hayırlı olduğu Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın heyecan ve sevincini yaşadıklarını söyledi. Yüce kitap Kur’an-ı Kerim’in bu kutlu gecede inmeye başlandığını ve yeryüzünün böylelikle ilahi nimetlerle dolmaya başladığını ifade eden Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Ancak bu hikmet dolu kutsal günleri ve geceleri yaşadığımız şu günlerde, Türk-İslam âleminin üzerinde dolaşan musibetler, kanlı tezgâhlar ve insanlıkla izah edilemeyecek mezalimler hepimizi derinden yaralamaktadır. Bilhassa İslam coğrafyasının içinde bocaladığı istikrarsızlık döngüsü gerçekten de kaygı verici bir boyuta ulaşmıştır. Dünyanın her tarafı Müslümanların çektiği ıstıraplara, yüz yüze kaldıkları zorbalıklara sahne olmaktadır. Myanmar’ın Arakan bölgesinde Müslümanlara yönelik işlenen suç ve yapılan saldırılar bunlardan birisidir. Doğu Türkistan’ın Uygur Özerk Bölgesi’nde son günlerde iyice artan baskılar ve vahşilikler bunlar arasındadır. Müslüman Uygur Türklerinin oruç tutmalarını engellemek amacıyla uygulanan şiddet ve yasaklamalar insanlığın hiçbir değeriyle uzaktan yakından bağdaşmamaktadır. Türk-İslam âleminin her zamankinden daha çok dayanışmaya ve kenetlenmeye ihtiyacı vardır. Birlik, beraberlik ve umutlarımızın baki olması için, herkes duyarlı olmalı, hassas hareket etmeli ve mübarek günlerde dua etmelidir. Türk Milleti kendi inanç ve kültüründen aldığı güç ile her zaman bütün zorlukların üstesinden gelebilme kudretine yüce Allah(c.c.)’ın izniyle sahiptir. Bu düşünceler ile Malatyalı hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve Türk-İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni kutluyor, içtenlikle yapılan tüm duaların kabul görmesini Yüce Allah(c.c.)’tan niyaz ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden MHP Battalgazi İlçe Başkanı Şahin’den Kadir Gecesi Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Battalgazi İlçe Başkanı Şahin’den Kadir Gecesi Mesajı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ocak 2020, Cumartesi
 • İmsak
  06:06
 • Güneş
  07:31
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı