AYDIN HABERLERİ

MHP Aydın Milletvekili Adayı İlhan’ın ‘Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı

IHA
28.10.2015 - 15:04Son Güncelleme :

MUSA İLHAN

IHA

MHP Aydın Milletvekili Adayı Musa İlhan Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. Yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Bu ülkenin bugün en çok ihtiyaç duyduğu konu birlik ve beraberlik olmuştur. Bu çok anlamlı tarihin yıl dönümünde, büyük ve necip milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; başta Atatürk olmak üzere, bütün kurucu kahramanları ve şehitlerimizi şükran, minnetle anıyor, hepsine Yüce Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Tarihten bu yana Türk milletinin, kutlu varlığını sömürge yapmak isteyen işgalcilere karşı verdiği mücadeleyle bağımsızlığını elde ettiğini, kendi geleceği hakkında tek söz ve yetkinin yine kendisinde olacağına dair kararlılığını dünyaya gösterdiğini belirten MHP Aydın Milletvekili Adayı Musa İlhan, ülkenin bugünlere kolay gelmediğini ancak bugün Cumhuriyet’in de kıymetini birçok kesimin unuttuğunu söyledi. İlhan, “Cumhuriyet’in kurucu ve vazgeçilmez bütün değerleri meta haline getirilerek değersizleştirilmeye çalışılmaktadır. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu durum aslında 92. Yıl önce yaşanan durumdan farklı değildir. Bu nedenle bugün 92 yıl önceki milli birlik ruhuna sahip olmalıyız. 29 Ekim 1923 tarihinde alınan son ve kesin milli kararla; Türk milletinin bundan sonra hiç kimsenin tutsağı olmayacağı, mukadderatına kendisinin hâkim olacağı, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tam bağımsız yaşayacağı tereddüde mahal bırakmayacak bir biçimde açıklanmıştır. Bugün tüm fertlerimiz 92 yıl öncesine gidip dün ile bugünün müzakeresini yapmalı, milli birlik ve beraberliğin kıymetini iyi bilmelidir” diyerek başta Aydın olmak üzere herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden MHP Aydın Milletvekili Adayı İlhan’ın ‘Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Aydın Milletvekili Adayı İlhan’ın ‘Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı