« Hürriyet.com.tr
MENÜ

MHK’nın patronları Dereli’yi beğendi

Galatasaray-Beşiktaş maçındaki yönetimi ile siyah beyazlıların büyük tepkisini toplayan hakem Selçuk Dereli, karşılaşmanın gözlemciliğini yapan MHK Başkanı Hilmi Ok ve başkan vekili Sabri Çelik’ten "geçer not" aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY-Beşiktaş maçındaki yönetimi ile siyah beyazlıların büyük tepkisini toplayan hakem Selçuk Dereli, karşılaşmanın gözlemcisi Hilmi Ok ve Sabri Çelik’ten "geçer not" aldı. Derbi maçın gözlemcisi olan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Hilmi Ok ile Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Sabri Çelik, Selçuk Dereli’nin vasatın üzerinde bir yönetim gösterdiğini bildirdi.

Hakem camiasının halen en yetkili iki ismi olan Ok ve Çelik, Dereli’nin hata ve eksiklerini raporlarında ayrıntılı bir şekilde ifade ettiler. Dereli’nin yardımcıları ile iyi anlaşamadığını ve pozisyonlara yakın olamadığını vurgulayan gözlemciler, kartlarda da standardın sağlanamadığını bildirdiler. Hilmi Ok’un, Dereli’ye 7.5, Sabri Çelik’in ise 7.4 verdiği öğrenildi. Zorluk derecesi çok yüksek olan böyle bir karşılaşmada, Dereli’nin "geçer not" aldığı belirtildi. 10 üzerinden yapılan değerlendirmede, bazı bariz hataları nedeni ile Selçuk Dereli’nin notunun 7.5 ve 7.4 olduğu ifade edildi.

FIFA sıralamasında "Türkiye’deki 1 numaralı hakem" konumunda bulunan Selçuk Dereli, UEFA Kupası’nda oynanacak Club Brugge-SK Brann maçı için çarşamba günü Belçika’ya gidecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler