« Hürriyet.com.tr
MENÜ

MHK’den sıkıyönetim

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
Merkez Hakem Kurulu, geçtiğimiz hafta yapılan hatalar nedeniyle Süper Lig hakemlerini İstanbul’da toplayıp, uyarılarda bulunma kararı aldı.

HAKEMLERİN son hafta maçlarında form düşüklüğü göstermesi, Merkez Hakem Kurulu’nu harekete geçirdi. Kurul, Süper Lig hakemleri ile bu hafta sonu İstanbul’da bir zirve yapmayı kararlaştırdı. Özellikle Konyaspor-Fenerbahçe maçında hakem Özgüç Türkalp’in çok büyük hatalar yapması, bu toplantının düzenlenmesinde en önemli etken oldu. FIFA kokartlı yardımcı hakemlerin de çağrılacağı toplantıda, hakemlere gerekli uyarıların yapılacağı ve daha dikkatli olunmasının isteneceği bildirildi.

Türkalp, 4 hafta dinlendirilecek

Bu arada Konyaspor-Fenerbahçe maçının gözlemcisi Mahmut Çetiner’in hakem Özgüç Türkalp’e 6.2, kıdemli yardımcı hakem Cemal Gemici’ye de 7 not vermesi tartışmalara yol açtı. Notu kıt olarak bilinen Çetiner’in bu notları çok fazla bulundu. Mahmut Çetiner’in notu doğrultusunda Özgüç Türkalp, asgari 4 hafta dinlendirilecek. Fakat Cemal Gemici, aldığı not gereği dinlendirilme kapsamına bile girmeyecek. Verilen bu notların fazla olması nedeni ile Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu’nun, gözlemci Mahmut Çetiner hakkında soruşturma açabileceği ileri sürüldü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz