Ege Haberleri

EGE

  Mezuniyet sevinci

  Hürriyet Haber
  27.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme: 26.10.2008 - 23:05

  Uzay Kampı Türkiye’deki bir hafta süren eğitim programına katılan öğrenci ve öğretmenler mezuniyet heyecanı yaşadı.

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın tüm illere yaptığı duyurular sonucunda belirlenen en başarılı öğrenci ve öğretmenler Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş. (ESBAŞ) tarafından verilen bursla ödüllendirildi.

  Bu özel programa katılan öğrenciler uzay bilimleri ve teknolojileri konusunda eğitim alıp, takım çalışması yaparak kişisel yeteneklerini geliştirdi ve yeni arkadaşlıklar kurdu. Öğretmenler ise uzay bilimleri ve teknolojileri hakkında özel eğitimler aldı, seminere katıldı.

  Bu özel haftaya Bursa’dan katılan ve en başarılı öğrenci seçilen 13 yaşındaki Beste Turkan, "Astronom olmak istiyorum. Katıldığım bu kamp hedefime ulaşmamda beni daha çok heyecanlandırıp motive etti. Benim gibi bilimi seven tüm öğrencilerin kesinlikle Uzay Kampı’na gelmesi gerekir" derken, Gümüşhane’den gelen öğretmen 31 yaşındaki Mehmet Kurt, "Böylesine önemli bir tesisi ülkemize kazandıran, öğretmen ve öğrencilere de buraya katılma imkanı veren ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer’e teşekkür ederim" diyerek duygularını ifade etti.

  Gaziemir Kaymakamı Kemal Karadağ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Büyüker’in katıldığı mezuniyet töreninde 30 değişik ilden 60 öğrenci ve 30 öğretmen mezun oldu. Tüm öğrenci ve öğretmenlere mezuniyet sertifikası, özel başarı gösteren katılımcı ve takımlara da özel ödüller verildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı