Eğitim Haberleri

  Mezuniyet belgesini ikizleriyle aldı

  AA
  08.06.2013 - 13:00 | Son Güncelleme:

  Sinop Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü tamamlayarak lisans mezunları arasında dereceye girip üniversite ikincisi olan ikiz çocuk annesi 28 yaşındaki Hatice Erciyas’a başarı belgesi ve ödül verildi.

  Törende konuşan Erciyas, Atatürk Devlet Hastanesinde hemşire olarak görev yaptığını, eşinin desteğiyle ikinci üniversitesini okuduğunu söyledi.
  Genç anne, 3 yıllık evli olduğunu, 22 aylık ikiz kızları bulunduğunu anlatarak, şöyle konuştu:
  “Fen lisesinde edebiyat öğretmenliği yapan eşim İlker en büyük yardımcım. Dört yıl boyunca hem okudum hem çalıştım hem de ikiz çocuklarıma baktım. Bu benim ikinci üniversitem. İlk üniversite eğitimimi Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde tamamladım. Mezun olduğum yıl Sinop’a hemşire olarak atandım. Hemşire olmayı istemediğimi düşündüm. Aynı yıl içerisinde Sinop Üniversitesi’ni kazanarak Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümüne başladım. Eşim öğretmen olduğu için kendimi öğretmenliğe daha yakın hissettim. İsabetli bir karar verdiğimi düşünüyorum.”

  “Gece nöbet tuttum, gündüz ders çalıştım”

  İkizleri olmasına rağmen ders çalışmakta zorlanmadığını anlatan Erciyas, şöyle konuştu:
  “Gece nöbet tuttum, gündüz ders çalıştım. İnsan çalıştıkça kendini daha çok geliştiriyor ve ufku daha çok açılıyor. Bunun şimdi ilerisini düşünerek yüksek lisansımı da yapacağım. Doğum yaptığım ilk yılda çocuklarıma önem verdim. Bir yıl evde kalarak kayıt dondurdum. Kızlarım bir yaşına geldiğinde tekrar hem işe başladım hem de yarım kalan okuluma 4’üncü sınıftan itibaren devam ettim. Başarımın yüzde 45’i eşimin. Bana gece gündüz destek verdi ve yardımcı oldu. İkiz kızlarımla mezun olmanın heyecanını yaşıyorum.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı