ADANA HABERLERİ

Mezun olduğu okula kütüphane yaptırdı

DHA
31.03.2016 - 14:46Son Güncelleme :
DHA

ADANA'da diş hekimi Yakup Andaç, yıllar önce mezun olduğu Yüreğir Çatalpınar İlk ve Orta Okulu'na kütüphane yaptırdı.

Törende konuşan Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, kitap okumanın yararlarına dakkat çekti, iyi bir kitabın iyi bir öğretmen olduğunu, bir kütüphanenin ise binlerce iyi öğretmen anlamına geldiğini söyledi.

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler de Türkiye'de bin 128 civarında kütüphane, 600 bin civarında kahvehane olduğu belirterek "Bu oranlara baktığımız zaman kütüphane sayısının artması memnuniyet vericidir. Meslektaşımızın mezun olduğu okula kütüphane açmasından mutlu olduk. Oda olarak meslektaşlarımıza destek verdiğimiz gibi bu tip hayırlı işlerde de yanlarında olacağız" dedi.

MAHALLENİN BAYRAMI

Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu ise Çatalpınar Okulu'na kütüphane yapılmasını 'mahallenin bayramı' olarak kabul ettiğini söyledi. Horozoğlu "Ben çok açılışta bulundum. Ama okul ve kütüphane açılışlarında gurur ve sevinç duyuyorum. Bugün okulunuz çok zengin bir kütüphaneye kavuştu. Biz devlet olarak tüm okullarımızın spor salonlarına, laboratuvarlarına, kütüphanelerine kavuşmasını arzu ediyoruz. Ama bunlara sadece devlet değil, STK'lar ve halkımız tarafından da katkıda bulunulmasından sevinç duyuyoruz" diye konuştu.

Açılışı yapılan kütüphanede 17 raflı kitaplık, 5 adet çalışma masası, 24 sandalye, bilgisayar, split klima ile yaklaşık 2 bin 500 kitap yer alıyor.

ADANA,(DHA)

(31.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Mezun olduğu okula kütüphane yaptırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mezun olduğu okula kütüphane yaptırdı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı