MERSİN HABERLERİ

Mezitli'de sanat sokağa taşındı

DHA
30.03.2016 - 11:11Son Güncelleme :
DHA

MERSİN'in merkez Mezitli İlçesi'nde hava sıcaklığının artmasıyla birlikte resim kursuna katılan kursiyerler çalışmalarını sokağa taşıdı.
Büyük bir ilgi gören resim kursuna katılan ve çoğunluğu ev hanımı olan kursiyerler, eğitim gördükleri Mezitli Belediyesi Sanat Evi'nde hem meslek edinirken hem de yeteneklerini geliştirme imkânı buluyor. Uzman eğitmenler gözetiminde hafta içi her gün iki saat kurs gören kadınlar resim sanatının inceliklerini öğrenirken çizdikleri resimler ise görenlere adeta parmak ısırtıyor.
Havaların ısınmasıyla beraber çalışmalarını dışarıya taşıyan kursiyerler, yaptıkları tabloları yılsonunda bir sergiyle sanatseverlerle buluşturacak. Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan, Mezitli'yi kültür ve sanat kenti yapmak istediklerini belirterek, "Sanat evlerimizde açılan birçok kursumuz eğitimlerini sürdürüyor. Kursiyerlerimiz burada bir bütün olarak birlikte hem kültür ve sanat eğitimlerini sürdürüyor, aile ekonomilerine katkıda bulunuyor, hem de yeni dostluklar edinme fırsatı buluyorlar. Sanatsal çalışmaların Mezitli'nin her caddesinde ve her bir sokağında yer almasını istiyoruz. Mezitli'yi spor, kültür ve sanat kenti yapmak istiyoruz" diye konuştu.
Gülhan DEMİRCİ/MERSİN, (DHA)
GD(ÖK)(30.03.2016,FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mezitli'de sanat sokağa taşındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 11 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mezitli'de sanat sokağa taşındı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı