Çukurova Haberleri

  Mezitli’den Ermenek’e yardım eli

  Gülhan DEMİRCİ (DHA)
  16.12.2014 - 17:22 | Son Güncelleme:

  Mersin’in merkez Mezitli İlçe Belediyesi, Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine kışlık kıyafet ve gıda yardımında bulundu.

  Mağdur olan ailelerin yaralarını sarmak için Belediye Dayanışma Evi bünyesinde ’Durma Sen de Elini Uzat’ kampanyası başlatıldı.

  Toplanan giyecek ve gıda malzemeleri, mağdur olan 18 madencinin ailelerine evlerinde teslim edildi. Çocukların eğitimlerine destek olmak amacıyla kırtasiye ve çanta malzemeleri dağıtılırken, Belediye tarafından oluşturulan heyet, madenci yakınları ile bir araya gelip sorunlarını dinledi. Ziyaretler sırasında, kazada oğlunu kaybeden ve cenazede giydiği yırtık kara lastikleriyle yürek yakan 75 yaşındaki Recep Gökçe ise gözyaşlarını tutamadı. Gökçe, acılarına ortak olan tüm hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada yardım kampanyası hakkında vatandaşları duyarlı olmaya davet ederek, şunları söyledi:

  "Maden faciasında yaşamını yitiren maden işçilerinin acısını yüreğimizde taşıyoruz. Havaların soğumaya başlaması ile vatandaşlarımızın zorluk çektiklerini biliyoruz. Bu nedenle yaşanan acıya duyarsız kalmadık. Belediyemiz bünyesindeki dayanışma evinde oluşturduğumuz yardım kampanyasında toplanan elbise, palto, kaban, atkı, hırka, pantolon ve kullanılabilir ev eşyalarını Mezitli’de yaşayan hayırsever vatandaşlarımız ve iş adamlarının yaptıkları yardımlar sayesinde ulaştırıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin kışı rahat geçirmesini istiyoruz. Bu yardımların daha fazla kişiye ulaşması için tüm Mezitli halkını duyarlı olmaya çağırıyor, belediyemiz tarafından oluşturulan yardım kampanyasına destek vermelerini istiyorum."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı