Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mezitli’de 4 çöp ev boşaltıldı

  DHA
  07 Ekim 2015 - 16:26Son Güncelleme : 07 Ekim 2015 - 16:26

  MERSİN’in merkez Mezitli İlçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Davultepe Mahallesi’nde belirlenen 4 çöp evde temizlik çalışması yaptı. Çöp evlerde biriken atıklar, kadın temizlikçiler tarafından boşaltıldı.

  Kötü kokulardan rahatsız olan mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine Arzu 2 Sitesi’ne giden zabıta ekipleri, aynı sitede dört farklı dairede çöp evlerle karşılaştı. Alınan gerekli izinlerden sonra işe başlayan temizlikçiler, evlerden 5 traktör dolusu çöp çıkarttı.

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan kent genelinde vatandaşların sağlığını tehlikeye atacak bu türlü sorunların çözümünün belediyenin görevi olduğunu söyledi. Tarhan "Zabıta ekiplerimiz, uzun süredir temizlenmeyen ve çöp yığınına dönen 4 ayrı evi tespit etti. Metruk durumda olan bu tür yerlerde vatandaşlarımızın da hassasiyetini göz önünde bulunduruyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzde görevli kadın çalışanlarımızı özellikle görevlendirdik. Personellerimiz burada hummalı bir çalışma sergileyerek, evleri tamamen temizledi" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı