"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Mezarlık kayıyor

KARŞIYAKA Mezarlığı, T 23 defin alanı eğimli bir arazide olup sonradan toprak doldurularak elde edilmiş bir sahadır. Gerek mevsim şartları gerekse definlerden arta kalan toprakların dökülmesi gibi sebeplerden dolayı, bu alanda ciddi boyutlarda erozyon ve toprak kayması yaşanıyor.
Bu sorun o derece tehlikeli boyutlara ulaştı ki, gerek mezarlar gerekse onları ziyarete gelen yakınlarının hayatlarını tehdit eder boyuta geldi.
Benzer tehlike başka defin alanlarında da (T 17) görmek mümkün. Daha ciddi boyutlara ulaşmış olanlar da var.
(Bu arada böyle bir defin alanı oluşturulurken bu tehlikenin farkına
varmayıp, bu tür bir tehlikeyi barındırmayan mezar yerlerinin
ancak ‘tanıdık’lara tahsis edilmesi de ayrı bir konu)
Belediye yetkililerine durumu ilettim ancak bir cevap alabilmiş değilim.
Bu tehlike istenmeyen sonuçlar yaratmadan çözülmeli.
Ercüment DEMİRDAĞ

Belediye duvarı yıkıp gitti

ETLİK Melek Sokak sakini olarak Keçiören Belediyesi’nin sokağımızda yaptığı kaldırım çalışmalarından bıktık. Kaldırım taşlarını sökerken binamıza ait ve bina sakinlerinin aidatlarıyla yaptırılan duvarı iş makinesi kırdı. Haftalardır uyarmamıza rağmen; aynı şekilde yapmayıp, sadece beton atacaklarını söylediler. Apartmanımıza ait duvarın aynısının yapılmasını istiyoruz.
Eren ŞANLI

KISA... KISA...

- ‘UZAK Çağların Yakın Kenti Çankırı’nın Turizm Potansiyeli’ konulu panel bugün 14.30’da Mali Müşavirler Odası Konferans Salonu’nda yapılıyor. Moderatör: Ömer Faruk Eryılmaz. Panelistler: Bahattin Ayhan, Mustafa Karatatar, Oktay Oktay, Ömer Türkoğlu, Timur Özkan. (Kumrular Sk. No. 26 Kızılay)


 

 

 

 

X