Gündem Haberleri

  Mezara tahliye

  06 Temmuz 2008 - 09:56Son Güncelleme : 06 Temmuz 2008 - 18:24

  “Ergenekon soruşturması” kapsamında tutuklandıktan sonra 11 ay suçunu öğrenemeden cezaevinde kalan Okkır, sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Okkır, bugün davayla ilgili sonucu öğrenemeden mezara tahliye oldu. Giderken de geride ölüm döşeğine düşene kadar nasıl hastaneye kaldırılmadığı sorusunu bıraktı

  İşte Kuddusi Okkır'ın dramı - Foto galeri

  Ölüm döşeğinde tahliye...

  Ergenekon soruşturması kapsamında 20 Haziran 2007 tarihinde tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi'nde 10 gün tutulduktan sonra Tekirdağ F Tipi Cezaevi’ne nakledilen Kuddisi Okkır, 10 Mayıs tarihinden bu yana hastalığı nedeniyle Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

  Akciğer kanseri, beyin ve kemik metastası’ tanısı konulan Okkır’ın bilinci kapalıydı ve doktorlar ilaç tedavisi ile Okkır’ın acı çekmemesini sağlamaya çalışıyordu. Aşırı derecede kilo kaybı yaşayan ve vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar çıkan Okkır, yaşam savaşını bugün saat 06.00’da kaybetti.

  EŞİ: PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM

  Kuddusi Okkır'ın ölümü üzerine gözyaşı döken eşi Sabriye Okkur, bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunduğunu ve ölüme gönderildiğini söyledi.

  Eşinin ölümünü beklediğini belirten Sabriye Okkır, “Zaten beklenen bir olaydı. Sorumlular bunların cevabını bana versin. Eşimi benden ilaçsız aldılar, komada verdiler. Yaşanan bu olaylı uluslararası boyuta taşıyacağım ve hakkımı arayacağım. Meclis İnsan Hakları Komizsyonu'na eşim hakkında dilekçe vermiştim. Ancak gündeme bile gelmedi. Sağlam bir şekilde benden aldıkları eşimin şimdi ben cenazesini alıyorum” dedi.

  ŞAHİN GEREKEN YAPILACAK

  Okkır'ın sağlığı için cezaevinde gerekli tedbirlerin alınmadığı iddialarına yanıt veren Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, olayın incelenmesi için müfeetişler görevlendirdiğini açıkladı. Bakan Şahin, eğer olayda  ihmali olanlar varsa cezalandırılacağını vurguladı.

  BELEDİYEDEN CENAZE ARACI

  Maddi sıkıntıları nedeniyle eşinin cenazesini taşıyacak cenaze aracına verecek parası olmadığını belirten Sabriye Okkır’a ise gazeteciler yardım etti.

  Edirne Belediye Başkanvekili Namık Kemal Döleneken’i arayan gazeteciler durumu anlattı. Bunun üzerine Namık Kemal Döleneken hastanaye belediyenin cenaze aracını gönderdi.

  İSTANBUL'DA CENAZE NAMAZI KILINDI

  “Ergenekon” soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen ve tedavi gördüğü Edirne'deki Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ölen iş adamı Kuddusi Okkır için İstanbul'da cenaze namazı kılındı.

  İstanbul'a getirilen Okkır için Maltepe Merkez Camisi'nde ikindi vakti cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine, Okkır'ın eşi Sabriye Okkır, oğlu Oytun Okkır ve yakınları katıldı.

  Namazın ardından Okkır'ın cenazesi, ailesi ve yakınlarının alkışları eşliğinde cenaze aracına konularak, toprağa verileceği Yalova'nın Altınova Subaşı Köyü'ne götürülmek üzere yola çıkarıldı.

  Okkır'ın eşi Sabriye Okkır, gazetecilerin soruları üzerine, eşinin, bundan sonraki süreçte “suçlu mu, suçsuz mu olduğunun anlaşılacağını” söyledi.

  Oytun Okkır da, babasının ölümüyle ilgili yasal yollara başvuracaklarını, bu konuda yarın basın açıklaması yapacaklarını belirtti.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 14 Yorum }
  • süleyman pekdemir 6.7.2008 10:19:27
   allah rahmet eylesın aılesıne sabır .........
  • mehmet sarıemir 6.7.2008 10:15:33
   ALLAH RAHMET EYLESİN,
  • hasan kaya 6.7.2008 10:14:49
   İnsanın ne zaman nasıl öleceği belli olmuyor. Bir olaydan dolayı tutuklanıp cezaevine konuluyorsunuz, arkasından yaşanan stres ve sıkıntılar sonucu vücudunuzda gizli kalan hastalık hemen nüksediyor. Ardından da ölümle sonuçlanıyor. Kardeşime allahdan rahmet ailesine baş sağlığı diliyorum..
  • akgun ozkarakaya 6.7.2008 10:13:57
   Vebalini çekeceklerdir.
  • gökden balkanlı 6.7.2008 10:13:54
   Hukuk devleti,sosyal devlet savunucuları,vicdanınız bunu nasıl kaldıracak?..Tabi,varsa...
  • Hasan Enis GÖKOĞUZ 6.7.2008 10:12:31
   ALLAH RAHMET EYLESİN.Gözaltına alınış nedeni ERGENEKON'un finansörü olmaktı.Anlatın bakalım şimdi,bunun vebali kimin?Beş parasız ölen bir finansör.Ya TÜRKİYEMİ yıkmaya çalışanların finansörleri nerede?Apaçık gözünüzün önünde değil mi?Neden görüp te gözaltına almıyorsunuz?Yoksa sizde onlardan mısınız
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasarayPKKburçniobeAziz YıldırımNusaybin