Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mezar başında çifte anma

  ANKARA
  06 Kasım 2009 - 00:53Son Güncelleme : 06 Kasım 2009 - 08:44

  DSP yönetimi ve Rahşan Ecevit, DSP’nin Kurucu Genel Başkanı, eski Başbakan Bülent Ecevit’i, ölümünün 3’üncü yılında ayrı ayrı andılar.

  Bülent Ecevit’in Devlet Mezarlığı’ndaki kabrine ilk gelen grup, DSP Genel Başkanı Masum Türker ve parti yöneticileri oldu. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk’ün de hazır bulunduğu bulunduğu anma töreninde partililer kabire kırmızı beyaz karanfiller bırakırken, bazı vatandaşlar da Ecevit için yazdıkları şiirleri okudular. DSP yönetiminden bir saat sonra mezarlığa gelen Rahşan Ecevit’e, bir önceki törende de bulunan Hikmet Sami Türk ve Yılmaz Büyükerşen’in yanı sıra KKTC’nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve gazeteci Hulki Cevizoğlu eşlik etti. Gazetecilerin ne hissettiğini sorduğu Denktaş, “En yakınınızı, hürriyetinizi kurtaranı kaybettiğinizde ne duygu içinde oluyorsanız, ben de o duygu içindeyim. Ecevit’in kararlılığı olmasa bugün Kıbrıs’ta tek Türk kalmazdı” dedi. Büyükerşen ise “Ecevit, Atatürk ve İsmet İnönü’den sonra gelen 3. adamdır” diye konuştu.

  Zonguldak Gelik Beldesi´ndeki maden ocağında çalışan işçiler de dün sabah işbaşı yapmadan önce yerin 200 metre altına Bülent Ecevit’in posterini astılar, maden ocaklarındaki çalışma koşullarının iyileştirilmesine yönelik hizmetleri bulunan Ecevit için dua ettiler.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı